BIST 1.314
DOLAR 7,85
EURO 9,41
ALTIN 457,96
HABER /  SAĞLIK

Almanya'da küçük Emine için kök hücre bağışı etkinliği düzenlenecek

Anadolu Ajansı

ALMANYA'da yaşayan Abdullah ve Ayşe E'nin, bağışıklık sistemi rahatsızlığı bulunan 7 yaşındaki kızları Emine için kök hücre bağışı etkinliği gerçekleştirilecek. Aynı hastalık yüzünden 4 yıl önce 2 yaşındaki bir evladını kaybettiğini belirten baba Abdullah E, bir daha böyle bir acı yaşamak istemediklerini söyledi.

Abone ol

Baba Abdullah E, basına yaptığı açıklamada, kronik granülomatöz hastalığı (KGH) teşhisi konulan kızı Emine'nin hayatının en ufak bir enfeksiyonda bile riske girdiğini söyledi.

Aynı hastalık yüzünden 4 yıl önce 2 yaşındaki bir evladını kaybettiğini belirten Abdullah E, bir daha böyle bir acı yaşamak istemediklerini dile getirdi.

Abdullah E, özellikle Türk kökenlilerin bağışta bulunmasının kızının şansını daha da artıracağına dikkati çekerek "Doktorlar bu rahatsızlığın tedavisi için gereken kök hücrenin, Türkiye ve o coğrafyadan gelenlerde bulunma şansının daha fazla olduğunu söylüyor. O nedenle herkesi bağış etkinliğine davet ediyorum. Bu konuda destek olan herkesten Allah razı olsun.'' diye konuştu. 

Bağış etkinliği, Alman Kemik İliği Bankası (DKMS) organizasyonuyla 3 Ekim'de yerel saatle 11.00-15.00 arasında Berlin'deki An der Packwisch İlkokulunda düzenlenecek.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Bel ve boyun ağrıları hangi mevsimde daha sık meydana gelir? Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Çakar lamba kullanımı ile ilgili önemli karar! 1 Kasım itibariyle yasaklanıyor
Son deprem Muğla'nın Datça ilçesinde kaç şiddetinde sallandı
MEB Türkçe-Matematik-Fen Bilimleri Öğrenci Başarı İzleme Araştırması'nı tamamladı
HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz’dan Kıvanç Tatlıtuğ açıklaması
Türkiye'de gelirin en yüksek olduğu bölgeler açıklandı! En çok para İstanbul'da kazanılıyor
Bugün sokağa çıkma yasağı kaçta başlıyor 1 Aralık yasakları
Yorumlar