BIST 1.207
DOLAR 7,90
EURO 9,31
ALTIN 483,22
HABER /  EKONOMİ

Almanların yerli otomobil hazımsızlığı açık açık söylediler

Türkiye'nin yerli otomobili dünya ülkelerinin de dikkatini çekmeyi başardı. Türkiye'yi çekemeyen Almanlar Volkswagen'i gazlamaya başladı. Alman basını, piyasa hakimiyeti için Volkswagen'in elini çabuk tutması gerektiğini yazdı.

Abone ol

Türkiye, 60 yıllık hayali olan projede sona geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenen törende tanıtılan Türkiye'nin yerli otomobilleri, dünyada büyük yankı uyandırdı.

Elektrikli olması ve dizaynıyla herkesin beğenisini toplayan yerli otomobillerin, 2030 yılına kadar 5 farklı modeli piyasaya sürülecek. Elektrikli otomobil piyasasındaki boşluktan faydalanarak piyasada liderliği hedefleyen Türkiye'nin yerli otomobili, tanıtıldığı günden itibaren Almanlar tarafından yakından inceleniyor. Son olarak; Alman Waz gazetesinde çıkan haberde, Türkiye'nin yerli otomobiliyle piyasada hakimiyet kurabileceği ifade edildi.

Piyasaya Türkler giriyor korkusu

Elektrikli otomobil konusunda çalışmalar yapan Alman otomobil şirketlerini uyaran gazete; Türkiye, Tesla ve Çin'in çalışmalarını da hatırlatarak çalışmaların hızlandırılması gerektiğini yazdı. Aksi taktirde Almanya'nın, elektrikli otomobil piyasasında hakimiyeti Türklere kaptırabileceği belirtildi.

Büyüyen ekonominin gücünün kanıtı

Proje hakkında mini bir yoruma yer veren Almanlar, projenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en büyük hedeflerinden biri olduğunu ve yapılan yatırımın büyüyen ekonominin gücünün kanıtı olduğunu yazdı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Yerli otomobil siparişi 120 bini geçti! Piyasayı sallayan TOGG'a bakın kimler talip Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
PKK/YPG'nin işgali altındaki kamptan 60 DEAŞ'lı daha kaçtı
Askerlik yeri sorgulama e devlet askerlik yeri sorgulama ne zaman?
Libya tezkeresinin geçmesi için kaç oy gerekiyor salt çoğunluk nedir?
Aslı Samat kimdir eski hali nasıldı 93 kilo verdi
2020 resmi tatil günleri bayram tarihleri ne zaman?
MasterChef Duygu Acarsoy kendisini aldatan nişanlısı Uğur Atun ile evlendi!
Yorumlar 11 yorum