BIST 1.087
DOLAR 6,90
EURO 8,16
ALTIN 444,71
HABER /  FENERBAHÇE

Ali Koç Fatih Terim'e 'Sicili bozuk' dedi PFDK'lık oldu

Fenerbahçe Kulübü başkanı Ali Koç, Fatih Terim için sarf ettiği sportmenliğe aykırı 'Sicili bozuk' açıklamalar gerekçesiyle PFDK'ya sevk edildi.

Abone ol

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'u Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk etti.

PFDK'ya sevkine karar verildi
TFF'den yapılan açıklamada, Ali Koç'un medyaya yaptığı "sportmenliğe aykırı açıklamaları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verildiği bildirildi.

Ali Koç ne demişti?
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fatih Terim için ''Futbolun içinde bu denli olan birinin sicili nasıl bu kadar bozuk olabilir, onu konuşalım.'' derken Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz de ''Saçmalamanın açıklaması olmaz. Biz bu konudan şiddetle rahatsızız. İnsanı hayvandan ayıran şey edeptir. O edep sınırları içinde kalmamız lazım.'' ifadelerini kullanmıştı.

Fatih Terim'den Koç'a yanıt

Fatih Terim ise Ali Koç'a verdiği yanıtla "Vallahi Avrupa'nın en büyük futbol organizasyonunda, burada olmayanlarla ilgili konuşmayalım isterseniz. Sicilin, micilin, nüfusla, reklamla doldurulamadığı yerdeyiz çünkü. Kimin ne dediğine dönünce bakacağız, değerse, cevabını veririz." demişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Esenyurt'ta uyuşturucu kullanan gencin ibretlik hali yürekleri burktu
Adana'da altın kolye çalan kapkaçcıyı dövmesi ele verdi
Bursa'da polisin darp ettiği avukat: Haritada yer beğen!
İSMEK kapatılıyor mu? İBB'den açıklama geldi
Habur'da 4'ü kadın 6 PKK'lı teslim oldu
Serenay Sarıkaya hamile mi? Seren Serengil'den sosyal medyada olay yorum
Yorumlar 7 yorum