BIST 117.741
DOLAR 6,86
EURO 7,83
ALTIN 399,64
HABER /  GÜNCEL

Akar'dan Libya'daki Hafter güçlerinin tehdidine "sert" yanıt

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hafter güçleri sözcüsünün Türkiye'ye yönelik tehditlerine ilişkin, "Bölgede barış ve istikrarın sağlanmasına katkıda bulunmaya devam ederken hasmane tutum veya saldırıların bedeli çok ağır olacak, en etkili ve şiddetli şekilde mukabele edilecektir. Tarafımıza yöneltilebilecek her türlü tehdit ve düşmanca hareketlere karşı tedbirimizi aldığımız bilinmelidir." dedi.

Abone ol

Akar, Japonya'nın Osaka şehrinde düzenlenen G20 Liderler Zirvesi'nin sonuç değerlendirmesi sırasında AA muhabirinin sorusunu yanıtladı.

Libya'da Trablus'a gerçekleştirdikleri saldırıda başkentin güneyindeki Giryan kentinin kontrolünü kaybeden Halife Hafter'e bağlı güçlerin sözcüsü Ahmed Buzeyd el-Mismari'nin, tüm Türk hedeflerini düşman hedefi saymakla tehdit ettiği hatırlatılarak değerlendirmesi sorulan Bakan Akar, Libya'nın toprak bütünlüğü, egemenliği ile halkının huzur ve mutluluğuna, Libya’daki ulusal mutabakat ruhuna önem atfettiklerini vurguladı. 

Birleşmiş Milletler tarafından Libyalılar arasındaki anlaşmazlıkların çözümüne yönelik çabalara destek vermeye ve uluslararası hukuka ve anlaşmalara uygun olarak barış ve istikrar için çalışmalara devam edileceğine dikkati çeken Akar, şunları kaydetti:

"Bölgede barış ve istikrarın sağlanmasına katkıda bulunmaya devam ederken hasmane tutum veya saldırıların bedeli çok ağır olacak, en etkili ve şiddetli şekilde mukabele edilecektir. Tarafımıza yöneltilebilecek her türlü tehdit ve düşmanca hareketlere karşı tedbirimizi aldığımız bilinmelidir."

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Kurban bayramı tatili kaç gün 9 gün tatil olur mu
Karpuz diyeti nasıl yapılır kaç gün haftada 5 kilo gidiyor
Ekrem İmamoğlu'nun seçilmesiyle İBB'nin takipçi sayısı katlandı
Kurban bayramı ne zaman 2019 bayram tatili kaç gün?
1 yıllık pasaport kaç para oldu 2019-defter bedeli ile yeni fiyatı
Acun Ilıcalı'nın kızı Banu kimdir kiminle evli annesi kimdir?
Yorumlar 7 yorum