HABER /  GÜNCEL

Adil Karaismailoğlu nereli İBB'den ataması yapıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın yerine Bakan Yardımcısı Adil Karaismailoğlu atandı. Devir teslim töreni ile görevi devralan Adil Karaismailoğlu, Adil Karaismailoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliğinden mezun olmasının ardından pek çok önemli görevde bulunmuştu. Peki, Adil Karaismailoğlu kimdir, yaşı kaç?

Abone ol

Yeni Ulaştırma Bakanı olan Adil Karaismailoğlu kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile dün gece yarısında alınan karar ile yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak atanan Adil Karaismailoğlu kariyeri merak ediliyor. Peki Adil Karaismailoğlu kimdir, aslen nereli daha önce hangi görevlerde bulundu?

Trabzon'da 1969'da doğan Karaismailoğlu, Trabzon Lisesi'ni bitirdikten sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliğinden mezun oldu.

Yüksek lisansını, Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi programında tamamlayan Karaismailoğlu, Mayıs 1995'te İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğünde ilk görevine başladı.

Karaismailoğlu, İETT Genel Müdürlüğünde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı. 2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğünde trafik kontrol merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu müdür yardımcısı olarak çalışan Karaismailoğlu, 16 Kasım 2009'da Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğüne atandı.

Ardından Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirilen Karaismailoğlu, ulaşımla ilgili, İstanbul genelinde birçok projenin hayata geçirilmesine katkı sağladı.

Karaismailoğlu, Temmuz 2016'da Başbakanlık Toplu Konut İdaresinde (TOKİ) İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı görevine atandı. 26 Nisan 2018'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirilen Karaismailoğlu, Eylül 2019'dan beri Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Karaismailoğlu, evli ve iki çocuk babası.

ÖNCEKİ HABERLER
Adil Karaismailoğlu kimdir aslen nereli yeni Ulaştırma Bakanı yaşı kaç?
Fenerbahçe'ye Ferdi Kadıoğlu piyangosu
Pandemi ne demek kısaca pandemi açıklaması nedir?
Son depremler Malatya'da 3.8 büyüklüğünde oldu
Üç büyükler efsanelerini açıkladı
Cuma namazı kılınacak ilçeler İstanbul il il sorgulama-Diyanet
Yorumlar