BIST 1.470
DOLAR 7,39
EURO 8,95
ALTIN 436,84
HABER /  EKONOMİ

Emeklilerin bayram ikramiyelerinde ödeme tarihi belli oldu

Anadolu Ajansı

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 7-11 Nisan tarihleri arasında ödeneceğini açıkladı.

Abone ol

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, SSK'lıların 7-10 Nisan tarihleri arasında, Bağ-Kur ile Emekli Sandığı emeklilerinin de 11 Nisan'da bayram ikramiyesi alacağını belirtti.

''7-11 Nisan tarihleri arasında ödenecek''
Koronavirüs tedbirleri kapsamında bayram ikramiyesi ödemelerini öne çektiklerini hatırlatan Selçuk, "Buna göre ikramiyeler, 4a (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre 17-18-19 olanlar için 7 Nisan; 20-21-22 olanlar için 8 Nisan; 23-24 olanlar için 9 Nisan, 25-26 olanlar için 10 Nisan'da, 4b (Bağ-kur) ve (Emekli Sandığı) kapsamında olanlara ise 11 Nisan'da ödenecek. Yaklaşık 12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyeleri 7-11 Nisan tarihleri arasında ödenecek." ifadelerini kullandı.

76 yaş üstü yaşlılara evinde ödeniyor
Koronavirüsün en fazla yaşlıları etkilediğini anımsatan Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı tedbirler kapsamında, kamu bankalarının 76 yaş üstü yaşlılara, aylıklarını evinde ödediğini anımsattı.

"Evden çıkmamaları için hizmeti yaşlılarımızın kapısına götürüyoruz''
Emekli aylığını PTT'den alan 65 yaş üstü vatandaşlara da ikramiyelerinin, istekleri halinde, SGK ve PTT arasındaki protokol gereği evlerinde teslim edildiğini vurgulayan Selçuk, şunları kaydetti: "Evden çıkmamaları için hizmeti yaşlılarımızın kapısına götürüyoruz. Biz sizler için gece gündüz çalışıyoruz. Mesafelerimiz sizleri koruyabilmek için. Evde kalın, hizmeti kapınıza getirelim. 'Hayat eve sığar' diyerek hep birlikte salgının üstesinden geleceğimize inanıyorum."

ÖNCEKİ HABERLER
Fatih Terim emekli olacak mı? Kararını verdi
Decathlon Sıcak Tutan Ve Su Geçirmez Kar Botu
Cumhurbaşkanı kararıyla belediyelerden 3 ay kesinti yapılmayacak
Fenerbahçe'ye Ferdi Kadıoğlu piyangosu
Pandemi ne demek kısaca pandemi açıklaması nedir?
İşte Koronavirüse yakalanan Fatih Terim'in son durumu
Üç büyükler efsanelerini açıkladı
Juventus'ta Koronavirüs sonrası maaş indirimi
Türkiye için korona tehlikesi ne zaman bitecek? Bilim Kurulu üyesi Ceylan açıkladı
Konya'da iki araç kafa kafaya çarpıştı sürücüler ve eşleri öldü
Yorumlar 23 yorum