HABER /  MEDYA

Abdurrahman Dilipak'tan İstanbul seçimleriyle ilgili çok konuşulacak yazı

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, 23 Haziran'da yenilenecek İstanbul seçimleriyle ilgili çok çarpıcı bir yazı kaleme aldı. Dilipak, seçimden sonra partilerin bir iç hesaplaşma içine girebileceğini ve parlamento aritmetiğinde değişmeler yaşanabileceğini yazdı.

Abone ol

Dilipak, Yeni Akit'te "Seçim sonrası mı!?" başlığıyla yayımlanan yazısında "Herkes her şeyi ‘seçim sonrası’na bırakıyor. Seçim sonrası için, her iki tarafın da her ihtimale, karşı senaryoları hazır" ifadesini kullandı.

Dilipak, 23 Haziran'da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimine ilişkin olarak "Görünen o ki, AK Parti’de de, CHP’de de, hatta diğer partilerde de seçim sonrasına ertelenen çok ciddi bir iç hesaplaşma hazırlığı var" dedi.

Kim kazanırsa kazansın tartışma derinleşerek devam edecek

Aslında burada 3. ihtimali kimse hesaba katmıyor. Bir ihtimal de şu, bu seçim sonuçları kimseyi tatmin etmeyecek diyen Dilipak, ''Kim kazanırsa kazansın tartışma derinleşerek devam edecek. Kimse açık ara bir kazanım beklemiyor. Bıçak sırtı bir kazanım söz konusu. Yine itirazlar, tekrar sayımlar, kaybeden tarafın seçime hile karıştı iddiaları ile seçimi şaibeli hale getirme çabaları'' ifadesini kullandı.

Çok ciddi bir iç hesaplaşma hazırlığı var

Dilipak ''Görünen o ki, AK Parti’de de, CHP’de de, hatta diğer partilerde de seçim sonrasına ertelenen çok ciddi bir iç hesaplaşma hazırlığı var. Hatta bu hesaplaşma, AK Parti-CHP hesaplaşmasından sonuçları itibarı ile daha da can yakıcı olabilir'' dedi.

Parti içinde seslerini yükseltmeleri sürpriz olmayacak

Yeni oluşumların ittifakların gündeme gelebileceğini iddia eden Dilipak; ''parlamento aritmetiğinde değişmeler yaşanabilir. Şimdi seçim öncesi, ‘rakip partiye koz vermemek için’ sesini yükseltmeyenlerin seslerini yükseltmeleri sürpriz olmayacaktır'' ifadesini kullandı.

Yazının tamamını okumak için tıklayın...

Hangi yazar bugün ne yazdı?

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Hakan Şükür 'İmamoğlu-Yıldırım' karşılaşmasıyla böyle dalga geçti Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
19 Haziran evde bakım maaşı hangi illerde yattı güncel liste
AB'den skandal Türkiye çağrısı: Tedbirler alınması
Dünya devi Trabzonlu kalecinin peşinde
THY'nin ilk 'rüya uçağı'nın kabin içi görüntüleri göz kamaştırdı
Yunus Akgün'e sürpriz talip
Kanal D dizisi Arka Sokaklar'ın oyuncusuydu Pınar Aydın ikinci kez anne oldu!
Yorumlar 9 yorum