HABER /  POLİTİKA

Abdullah Öcalan'dan yeni mektup: Sezgilerim pozitif

Abdullah Öcalan'ın avukatlar aracılığıyla açlık grevcilerine gönderdiği mektubu paylaşan Asrın Hukuk Bürosu, "Şahsi insiyatif doğrultusunda gelişen bu tavrın devlet odaklı tavır ve taviz olarak değerlendirilmemesini özenle belirtirim" dedi.

Avukat Rezan Sarıca ve Newroz Uysal iki gün önce Öcalan’la görüşmek için İmralı Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu’na gitti. Görüşmenin ardından Asrın Hukuk Bürosu, Öcalan’ın mesajını paylaştı. Öcalan, gönderdiği mektupta açlık grevi eylemcilerine teşekkür ederken ‘sağlıklarına dikkat etmelerini’ istedi.

"Anlamlı bir tutum"

Açlık grevi ve ölüm orucu sürecini kendi önerisi üzerine sonlandırdıkları için teşekkür eden Öcalan bunu, "oldukça tarihi önemi ve anlamı bir tutum ve kendi başına yüksek bir değer" olduğunu söyledi.

"Pozitif sonuç doğuracak"

"Eleştiri ve özeleştiri sürecinden alınan dersler temelinde başarı temenni ettiğini" söyleyen Abdullah Öcalan, "Şahsi insiyatif doğrultusunda gelişen bu tavrın devlet odaklı tavır ve taviz olarak değerlendirilmemesini özenle belirtirim. Ama umudum ve sezgilerime dayanarak pozitif sonuç doğuracağına dair inancımı koruyorum. Bundan sonra bedenen, ruhen ve zihnen varoluş felsefesi temelinde gelişmenizi diler, daimi selam ve sevgilerimi sunarım" mesajını verdi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Erdoğan yemekten sonra göndermemiş! Sinan Akçıl eşiyle yaşadıklarını anlattı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Tahdit ne demek TDK tahdit kelime anlamı nedir Binali Yıldırım söyledi
Ozan Kabak'ın yeni adresi belli oldu
KPSS ne zaman 2019 KPSS sınav oturum saatleri
HDP'li Ferhat Encü tahliye edildi
Beşiktaş'ta otomobilin çarptığı yaya ağır yaralandı
Tediye ödemeleri 2020 ilk taksit ne zaman kaç para?
Yorumlar 1 yorum