BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30
HABER /  POLİTİKA

Abdulhamit Gül: Yeni yılda da yargı milletin yargısı olacaktır

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yeni yılda da adliyenin kapısının adaletin kapısı olacağını belirterek, “Yeni yılda da yargı, milletin yargısı olacaktır. Yeni yılda da yargının yegane ideolojisi, adalet olacaktır. Yeni yılda da millet, bütün işlerimizin hakemi ve hakimi olacaktır” dedi.

Abone ol

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bakan Gül mesajında, “İnsanlık ailesi için zorlu ve çetin geçen bir yılın ardından yeni yıla yeni umutlarla girerken, bu yılın ülkemiz, milletimiz ve insanlık için daha sağlıklı günler getirmesini diliyorum. Salgının zorlu koşullarına rağmen 2020, hukuk düzenimizde standartları ve kaliteyi yükseltmeyi sürdürdüğümüz bir yıl oldu. Tüm kurumlarda olduğu gibi adalet hizmetlerinde de başarıyla verilen pandemi sınavının geçen yılla birlikte geride kalmasını ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.
Bakan Gül, şunları kaydetti:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 2023 hedeflerimize kararlılıkla yürürken, vatandaşımızın memnuniyeti için yeni adımlar atmaya devam edeceğiz. Daha demokratik, daha güçlü Türkiye için, insanımızın hak ve özgürlüklerini daha da genişletmek için hiçbir engel tanımıyoruz. Bağımsız ve tarafsız yargının hukukun üstünlüğünü teminat altına aldığı, bütün kamusal faaliyetlerin insan haklarına ve insan onuruna duyarlı olduğu bir hukuk devleti anlayışını güçlendirmeye kararlıyız.”

Bu nedenle yeni yılda da adliyenin kapısının adaletin kapısı olacağını belirten Gül, “Yeni yılda da yargı, milletin yargısı olacaktır. Yeni yılda da yargının yegane ideolojisi, adalet olacaktır. Yeni yılda da millet, bütün işlerimizin hakemi ve hakimi olacaktır. Üzerinde yaşadığımız toprakları vatan kılan şehitlerimizden miras aldığımız kutlu tarihi, gelecek yıllara ve nesillere aynı hassasiyetle taşımak sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Geride bıraktığımız her yılın omuzlarımıza yüklediği muhasebeyi bu sorumlulukla yaptık, yapıyoruz. Gelen her yeni yıl için bizi daha güçlü ve daha kararlı yapan ümidimizin mimarı da yine bu tarih ve onun sahibi olan millettir. Bu duygularla vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyor, 2021’in insanlığın geleceğe daha umutla ve sağlıkla bakacağı, bütün dünyada adalet, huzur ve barışın egemen olacağı bir yıl olması temenni ediyorum” dedi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri İstanbul'da çok sayıda noktada dev operasyon! Tek tek arandılar Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
2022 maaşları ne kadar oldu 2021 engelli maaş ödemesi
Amanoslar'da PKK'nın mühimmat ve patlayıcıları ele geçirildi
Adalet Bakanlığı açıkladı: 30 büyükşehirde 405 mahkemede uygulanıyor
Kanal D yılbaşı programı bu akşam ne var 31 Aralık yayın akışı
Sarı Fırtına Antalya'dan Survivor'a dualarla uğurlandı! Şampiyon olma sözü verdi
Türkiye'nin dış borç stoku verileri! Hazine Bakanlığı açıkladı
Bakan Hulusi Akar, Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü
Spor kulüplerinin beklediği yasa yürürlüğe girdi
Bilecik'te yılın son nikahı kıyıldı! Çift 2021 için bakın ne dilediler
Antalya'da hedef 1 milyondu 36 bin avlandı! Balon balığı 180 bin lira kazandırdı
Yorumlar 2 yorum