BIST 1.076
DOLAR 7,26
EURO 8,54
ALTIN 476,37
HABER /  DÜNYA

ABD'de Demokratlar Trump'ı yerden yere vurdu: Erdoğan'a her şeyi verdi

ABD'de Temsilciler Meclisi'nin Demokrat Başkanı Nancy Pelosi ve Senato'daki Demokratların lideri Chuch Schumer, Fırat'ın doğusuyla ilgili Türkiye ve ABD arasında yapılan anlaşmadan dolayı Donald Trump'ı sert şeklide eleştirdi.

Abone ol

Üst düzey iki isim, Ankara'da ABD ve Türkiye arasında varılan 13 maddelik anlaşmayı "hile" olarak nitelendirdi.

"Başkan Trump, Erdoğan'a her şeyi verdi"

Temsilciler Meclisi'nin Demokrat Başkanı Nancy Pelosi ve Senato'daki Demokratların lideri Chuch Schumer, yayınladıkları açıklamada şu ifadeleri kullandı: Anlaşma, Amerika'nın dış politikasına yönelik güvenirliğin altını ciddi şekilde oyuyor, müttefiklerimize ve benzer şekilde hasımlarımıza sözümüze güvenilmeyeceği yolunda tehlikeli bir mesaj gönderiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan hiçbir şeyden vazgeçmedi. Başkan Trump ona her şeyi verdi.

Yaptırım tasarısı oylamaya sunulacak

Pelosi ve Schumer, gelecek hafta Temsilciler Meclisi'nde Türkiye'ye yaptırımlar öngören ve iki partinin de desteklediği bir karar tasarısını oylamaya sunacaklarını da açıkladı.

"Deli Nancy. Şu deli Nancy"

Gelecek yıl yapılacak Başkanlık Seçimleri için kampanya yürüten Trump, Dallas'taki bir mitingde Pelosi'ye yanıt verdi. Trump, "Amerika ne kadar başarılı olursa, bu çılgın Demokratlar o kadar çok nefret ve öfke doluyor. Onlar deli. Onlar deli. Deli Nancy. Şu deli Nancy" ifadelerini kullandı.

Neler oldu?

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Ankara'daki temasları sonrasında varılan anlaşma ile Türkiye Suriye'nin kuzeyinde YPG'ye yönelik operasyonunu beş gün boyunca durdurma kararı almıştı. Anlaşma uyarınca 120 saat içerisinde YPG, sınırdan 20 mil yani 32 kilometre güneye çekilecek. Ayrıca YPG'nin silahları toplanacak ve bölgede kurulacak güvenli bölge öncelikli olarak Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kontrolünde olacak.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Silahla köprüde trafiği durdurdu! Özel harekat köprüyü çift yönlü ulaşıma kapattı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Beşiktaş Kulübü 34. başkanını seçecek
Ahmet Nur Çebi'den Fikret Orman'a barışma yanıtı
Beşiktaş'ta Fikret Orman dönemi bitiyor
Mustafa Ceceli eşleri kaç kere evlendi ilk eşi Sinem kimdir?
Ankara'da ihale operasyonu: 72 gözaltı
Masterchef Özgül Çoşar nereli yaşı kaç işte Masterchef Özgül'ün eşi
Yorumlar 7 yorum