BIST 5.200
DOLAR 18,81
EURO 20,47
ALTIN 1.162,89
HABER /  GÜNCEL

6 yaşındaki çocuk gelin iddiasıyla ilgili kızın annesi Fatıma Gümüşel ifadesi ortaya çıktı

Altı yaşında evlendirildiği iddia edilen H.K.G.’nin annesi Fatıma Gümüşel savcılığa verdiği ifadesinde "Kızımın anlattıklarının hepsi yalandır. Benim kızım 16 yaşındayken Kadir İstekli annesiyle beraber H.K.G.’yi istemeye geldiler." dedi.

Abone ol

Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in eşi, altı yaşında ‘evlendirilerek’ cinsel istismara uğrayan H.K.G.’nin annesi Fatıma Gümüşel, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na şüpheli olarak ifade verdi.

Gazeteci Timur Soykan'ın gündeme getirdiği olayda, 6 yaşındaki çocuğa gelinlik giydirilerek evlendirilmiş ve yıllarca istismar edildiği ortaya çıkmıştı. Habere ilişkin olarak İstanbul Anadolu Başsavcılığı, baba Gümüşel ve anne Fatıma Gümüşel hakkında ‘zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı’ suçundan, Kadir İstekli hakkındaysa ‘zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı’ ve ‘cinsel saldırı’ suçlarından hapis cezası istemiyle iddianame düzenlemişti.

"Kadir İstekli’yle kızımın arasında 18-19 yıl yaş farkı vardı"

Sözcü'de yer alan özel habere göre anne Gümüşel ifadesinde, kızı 16 yaşındayken Kadir İstekli ve annesinin kızını istemeye geldiğini söyledi. "Kadir İstekli benim eşimin talebelerindendir" diyen Gümüşel ifadesinde, "Hatırladığım kadarıyla Kadir İstekli’yle kızımın arasında 18-19 yıl yaş farkı vardı. Kızım bu yaş farkını hiç sorun etmedi. Ben ve eşim de bu yaş farkını sorun etmedik. Çünkü Kadir İstekli genç görünüyordu.” dedi.

Fotoğraflar soruldu

"Kızımın anlattıklarının hepsi yalandır.” diyen anne Gümüşel, ifadesinde şunları söyledi: 

"Bana göstermiş olduğunuz başında turkuaz örtü olan kızım H.K.’dir. Arkasındaki kişi ise Kadir İstekli’dir. Bu fotoğraf Sapanca’daki evde çekilmiştir. Kızım burada 7-8 yaşlarındadır. Yine beyaz gömlekli arkası dönük oturan kişi Kadir İstekli’dir. Yine başında örtü Kadir İstekli’nin sarılmış halinde bulunduğu kahverengi çekyat üzerinde oturan fotoğraftaki H.K.’dir.

"Kızımın anlattıklarının hepsi yalandır"

Kızım H.K. ve diğer çocuklarımın hepsi Kadir İstekli’den Kuran dersleri alıyorlardı. H.K. 7-8 yaşlarından itibaren 10 yaşına kadar Kadir İstekli’den ders aldı. 10 yaşından sonra H.K.’yı Sakarya’nın Arifiye İlçesi’ndeki başka bir medreseye gönderdik. Yaklaşık 3 sene Arifiye’de kaldı. Kızım artık büyüdüğü için Kadir İstekli’den ders almasına müsaade etmedik. Kızımın anlattıklarının hepsi yalandır.”

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Yusuf Ziya Gümüşel'in 6 yaşında evlendirdiği kızı ve eşinin ses kaydı : Kadir ayaklarımı okşadı ve...
Foto Galeri Yusuf Ziya Gümüşel'in 6 yaşında evlendirdiği kızı ve eşinin ses kaydı : Kadir ayaklarımı okşadı ve... Galeriye Gözat