HABER /  GÜNCEL

11 Aralık evde bakım maaşları yattı mı e devlet bakım maaşı sorgulama

Evinde engelli ve hasta bakan vatandaşlara devlet tarafından ödenen evde bakım maaşları aralık ayınında yattı mı soruları merak konusu oldu. Aralık ayı evde bakım maaşlarının tüm illerde ayın 15'sinden sonra yatmaya başlaması bekleniyor. Aralık ayı evde bakım maaşları e devlet şifresiyle sorgulanacak.

Evinde engelli hastalara bakan vatandaşlara devlet tarafından her ay bin 315 lira ödeniyor. Aralık ayı evde bakım parası olarak da bilinen engelli evde bakım maaşı, her ay olduğu gibi bu ay da hesaplara yatıp yatmadığı merak konusu. Peki, 11 Aralık engelli evde bakım maaşı yatan iller hangileri? İşte, 11 Aralık evde bakım parası yatan iller bilgisi

Evde bakım maaşı yatan iller belli oldu mu: Evde bakım maaşı yatan iller, günün ilk saatlerinde pek çok vatandaşın araştırdığı konu olmaya başladı. Engelli vatandaşlara bakan kişilerin aldığı evde bakım maaşı yatan iller, internet üzerinden sorgulanabiliyor. İşte, evde bakım parası yatan iller hakkında detaylı bilgiler

Evde bakım maaşı, bakanlık tarafından hesaplara yatırılmaya devam ediliyor. Hafta sonu gibi durumlarda hesaba yatırma sürecinde gecikme yaşanması dolayısıyla vatandaşlar, takip eden ilk günde evde bakım maaşını çekebiliyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın E-Devlet kapısında yer alan sayfası üzerinden görüntülenebilen evde bakım maaşı ödeme bilgileri, aynı zamanda Ziraat Bankası üzerinden de SMS ile sorgulanabiliyor.

Maaşlarını Ziraat Bankası üzerinden alanlar, büyük harflerle BAKIYE yazıp 4747'ye göndererek maaşlarının yatıp yatmadığı hakkında bilgi sahibi olabiliyor.

Maaşlar ne zaman yatıyor: Evde bakım yardımı her ay yatırılmakta olup, normal dönemde her ayın 15'i ile 31'i arası hesaplara aktarılmaktadır.

Adres değişikliği yaparken aman dikkat: Engellinin ikametgâh adresinin değişmesi hâlinde, yeni ikametgâh adresinin akrabası tarafından en geç on beş gün içinde il müdürlüğüne bildirilmesi zorunludur. Aksi takdirde sorumlular hakkında hukuki veya idari işlem yapılır.

Evde bakım yardımını alamayan ne yapacak:  Evde Bakım Yardımına ilişkin iş ve işlemler Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri tarafından yürütülmektedir. Yardımın güncel durumu İl Müdürlüklerinden öğrenilebilmektedir.

Bununla birlikte süreli raporu bulunanlar için rapor süresinin dolması, adres değişikliği, gelir durumu değişikliği gibi sebepleri olabilmektedir.

ÖNCEKİ HABERLER
Napoli Carlo Ancelotti'yle yollarını ayırdı
Barcelonalı Ansu Fati tarihe geçti İşte Devler Ligi'nde dün gece
Yetki belgesi alması gereken emlakçılara süre uzatımı
İŞKUR’a başvuran her 3 kişiden 1’i istihdam ediliyor
Türkiye vergi ödemeleri sıralamasında 57 basamak yükseldi
BİLSEM 2020 sınav tarihi 1. sınıf BİLSEM sınavı nasıl yapılıyor
Yorumlar