eposta yazdır zoom+ zoom-

DSP'li Türker'den iktidara sert eleştiri

DSP'li Türker'den iktidara sert eleştiri

DSP Genel Başkanı Masum Türker, iktidarın uygulamaları nedeniyle emeğe saygı kavramının yerini korku ve baskıya bıraktığını savundu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 23-07-2012 14:11 - Güncelleme: 24-10-2015 09:28

Türker, 24 Temmuz 1963’te işçilere tanınan demokratik hakların ve sendika özgürlüğünün yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Mesajında, ”Görülmektedir ki Bülent Ecevit’in Çalışma Bakanı olarak yaptıklarını AKP iktidarı 10 yıldır söküp atamamıştır” ifadesine yer veren Türker, işçilere toplu sözleşme ve grev hakkının verilmesinin, Sendika Yasası’nın çıkarılmasının, ”Toplu İş Sözleşmesi” kavramının çalışma yaşamına yerleşmesinin Türkiye’de emek kavramına bakışı değiştirdiğini, sendikacılık yaşamına damga vurduğunu kaydetti.

Çalışanın emeğine saygının insana saygı anlamına geldiğini ifade eden Türker, mesajını şöyle sürdürdü:

”Ancak günümüzdeki iktidarın uygulamaları nedeniyle görülmektedir ki emeğe saygı kavramı, yerini korku ve baskıya bırakmış, insanlarımız emeklerinin karşılığını bile istemekten çekinir hale gelmiştir. Baskı ve zulmün olduğu yerde demokrasiden de insan haklarından da söz edilemez.

Çalışanların hakları için verilmiş mücadeleden doğan bir parti olarak tüm emekçilerin Çalışma Bayramı’nı kutluyor, hakça bir düzenin inşa edildiği dünyada eşitçe yaşamayı hedefliyor, tüm yurttaşlarımıza sevgilerimi gönderiyorum.”

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro