eposta yazdır zoom+ zoom-

Diyanet'ten dikkat çeken boşanma fetvası!

Diyanet'ten dikkat çeken boşanma fetvası!

Dini nikahla ilgili dikkat çeken bir fetva yayımlayan Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, bir erkeğin eşinden telefon, mektup, mesaj ve internet yoluyla boşanabileceğini açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-12-2017 11:41 - Güncelleme: 07-12-2017 11:41

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, bir erkeğin eşinden telefon, mektup, mesaj ve internet yoluyla boşanabileceğini açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, "Telefon, mesaj ve internet yoluyla boşanma geçerli midir?" şeklindeki soruyu yanıtladı.  Verilen cevapta "Bir kişi boşanmayı ifade eden sözleri telefon, mektup, mesaj, faks ve internet yoluyla bildirerek de boşanabilir" denildi.

YÜZDE YÜZ BOŞANMAK GİBİ GEÇERLİ

Bu şekildeki boşamanın da yüz yüze boşanmak gibi geçerli olduğu söylendi. Cevapta "Ancak kocanın boşamış olduğunu inkar etmemesi gerekir, kişi yazı veya mesajın eşinden geldiğinden emin olmalıdır" ifadesi yer aldı.

Boşanmanın kadının mektubu okuduğu andan itibaren başlayacağı da belirtildi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Diyanet'ten dikkat çeken boşanma fetvası! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • ae7rtr8sıdrlt 07 Aralık 2017 20:58 Eh fetvaya bakarsan sanırım boşanma mahkemelerinin kapanışı da böylece hazırlanıyor. Kıyılan nikahı da böylelikle faks ile erkeğin isteğine bağlı boşanma olarak sağlayacaklar... Aslında boşama işini gerçekleştiren mahkemenin hakimi dini boşanmayı da mahkeme kameraları önünde beyefendiden istemeli ve dinen de boşanma işini mahkemede görev verilmiş hakim tespiti ile sağlanmalı....

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro