BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Alanya ve Manavgat’ta çocuk evlilikleri anlatıldı

Büyükşehir Belediyesi küçük yaşta yapılan evliliklere dikkat çekmek amacıyla Alanya ve Manavgat’ta “Evcilik mi Yoksa Evlilik mi?” adlı konferans düzenledi.

Abone ol

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından toplumun kanayan yarası olan çocuk yaşta evliliklere dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla Manavgat Otogar Toplantı Salonu’nda ve Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü Salonu’nda konferans düzenlendi.

ÇOCUKTAN ANNE OLMAZ

Çocuk Gelişimi Uzmanı Sema Ünlü İnci, konferansta çarpıcı bilgiler verdi. İnci; “Dünyada her yıl 18 yaşından önce 15 milyon, 3 kızdan biri 18 yaşından önce, 9 kızdan biri de 15 yaş ve öncesinde evleniyor. Ekonomik nedenler, eğitimsizlik, eşitsizlik, gelenek ve görenekler, dini hükümlerin yanlış algılanması çocuk yaşta evliliklerin başlıca nedenleridir.  Eğitim hayatının sonlanması, fiziksel sağlık sorunları, ruhsal sağlık sorunları, kadına yönelik şiddet ve yoksullaşma ise sonuçlarıdır. Çocuktan ne gelin olur, ne de anne olur. Çocuktan çocuk olur, öğrenci olur. Bırakın çocuklar çocukluğunu yaşasın, hayalleri çalınmasın “ dedi.

ALO 183’E BİLDİRİN

Çocuk yaşta evliliklerin önüne ancak eğitimle geçilebileceğini belirten Sema Ünlü İnci; “Toplumda bu yönde yeterli farkındalık ve bilinç için daha çok mücadele etmeliyiz. Hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. Bu konferansı düzenlememizin amacı da bu. Çocuk yaşta evlilikler suçtur. Böyle bir durumla karşılaşırsanız, Alo 183’ü arayarak durumu bildirin dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Kılıçdaroğlu'ndan ABD'nin skandal kararına sert tepki!
Bir skandal daha! Böyle göstermeye başladılar
Asgari ücret 2018 ne kadar olacak TÜRK İŞ'in önerisine bakın
Ellerini ayaklarını bağlayıp ateş ettiler
FETÖ ihanette sınır tanımıyor şimdi de Ermeni diasporası
AB'den Trump'a çok sert Kudüs tepkisi! Karanlık zamanlar...
ASELSAN'dan müthiş başarı tam 1 milyar avro
Kurtulmuş'tan sert tepki: Hayatımız pahasına koruruz
Erdoğan: Kimsenin toprağında gözümüz yok
DEAŞ'ın kritik ismiydi! Hatay'da yakalandı
Yorumlar