BIST 1.101
DOLAR 7,61
EURO 8,96
ALTIN 470,90
HABER /  GÜNCEL

Kılıçdaroğlu'ndan ABD'nin skandal kararına sert tepki!

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını eleştirerek, "Trump'ın yaptığı açıklama Ortadoğu’ya atılan tahrip gücü yüksek bir bombadır. Tam tersine barışı engelleyen, kan dökülmesini öngören bir bombadır" dedi.

Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İngiliz İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn ile görüştü. Kılıçdaroğlu, ''Trump’ın dün yaptığı açıklama Orta Doğu’ya atılan tahrip gücü yüksek bir bombadır.'' dedi.

Kılıçdaroğlu Londra’da gazetecilere yaptığı açıklamada “Filistin konusu aslında dünyanın ortak sorunu. Yıllardır çözülememiş bir sorun ama sorunun çözümü konusunda BM’de ve değişik çevrelerde önemli katkılar vardı. İsrail ile Filistin arasındaki sorunun çözümü Ortadoğu’da barajın gelmesi için çok ama çok önemliydi. Önemli çalışmalar yapıldı ve her şeye karşı önemli bazı adımlar atılıyordu. Trump’ın dün yaptığı açıklama Orta Doğu’ya atılan tahrip gücü yüksek bir bombadır. Tam tersine barışı engelleyen kan dökülmesini, ön gören bir bombadır.'' dedi.

''ORTA DOĞUDA FAZLA KANIN AKMASINA NEDEN OLACAK'': ''Bu açıdan herkesin durumu sakin bir biçimde ve dikkatle değerlendirmesi lazım.'' diyen CHP Lideri, ''İslam dünyasına da İsrail’in de bu konuyu geleceği düşünerek değerlendirmesi gerekir. İki devletli bir çözüm. Evet hiç kimsenin buna itiraz etmemesi gerekir. Filistin’in bağımsızlığı toprak varlığı herkes tarafından kabul edilmelidir. İki devletli bir çözüm konusunda herkes elinden gelen çabayı göstermelidir. Filistin sorunu her şeyden önce bizim sorunumuzdur. Bizim gençlerimiz Filistin topraklarında topraklarında yatıyor. Ve biz Filistin sorununa büyük ama büyük önem veriyoruz. Sorun çözülmeli barış süreci içinde çözülmeli. Ortadoğu’da kanın gözyaşının akmasını önlemek varken neden sorunun ortasına bomba atıyorsunuz, neden sorunu büyütüyorsunuz? Trump ABD’deki sıkışmışlığını bu yöntemle gidermeye çalışıyor. Ama bu yöntem Ortadoğu’da daha fazla kanın akmasına neden olan bir yöntem.” ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Bir skandal daha! Böyle göstermeye başladılar
'Diriliş Ertuğrul'dan izlenme rekoru
Asgari ücret 2018 ne kadar olacak TÜRK İŞ'in önerisine bakın
Ellerini ayaklarını bağlayıp ateş ettiler
Olay Yeri Melike davasında skandal 15 yaşındaki çocuğa taciz!
Ortaokul 5. sınıf EBA ders saatleri ne zaman başlar?
Yorumlar 2 yorum