BIST 1.204
DOLAR 7,98
EURO 9,44
ALTIN 488,49
HABER /  EĞİTİM

Ziya Selçuk: Geçmişte hiç birimiz bu kadar sevinmemiştik

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ''Okulların yaşaması için öğretmen, öğrenci, ses, neşe, oyun; coşku, istek, heves, bilgi, sevgi gerek.Bu sabah, ülkemin dört yanından gelen bu kavuşmanın fotoğraflarını bir bayram tebriği almış gibi karşıladık. Okulları açılmasına, geçmişte hiç birimiz bu kadar sevinmemiştik. Şükür.'' dedi.

Abone ol

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda başladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sabah saatlerinde farklı illerdeki okullara ve bazı köy okullarına telefonla bağlanarak öğrencilerin okula başlama sevincini paylaştı. Bakan Selçuk, ardından Ankara’daki bazı okullara ziyaret gerçekleştirdi.

Selçuk, sınıflarda ilk dersini yapan öğrenciler ve öğretmenlerle sohbet etti. Selçuk, bahçede koronavirüs nedeniyle bahçede temassız oyunla uyum etkinlikleri yapan öğrencilere eşlik ederken, koronavirüs salgını nedeniyle okul binalarına alınmayan velilerle de sohbette bulundu.

''Geçmişte hiç birimiz bu kadar sevinmemiştik''
Ziya Selçuk, ''Okulların yaşaması için öğretmen, öğrenci, ses, neşe, oyun; coşku, istek, heves, bilgi, sevgi gerek. Bu sabah, ülkemin dört yanından gelen bu kavuşmanın fotoğraflarını bir bayram tebriği almış gibi karşıladık. Okulları açılmasına, geçmişte hiç birimiz bu kadar sevinmemiştik. Şükür.'' dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Çocuğunuz ayakkabısını bağlayamıyorsa dikkat! ‘Sakar çocuk sendromu’ nedir
Aboubakar, Beşiktaş'a değil Başakşehir'e geliyor
Diyarbakır'da market soyan hırsız, çalışanı kaçırdı
Ali Yerlikaya ders zilini çaldı öğrenciler için balon uçurdu
Vedat Muriç koronavirüse yakalandı
İŞKUR evde paketleme işi başvuru formu doldurma ekranı-2020
Yorumlar 1 yorum