BIST 1.536
DOLAR 7,53
EURO 8,99
ALTIN 410,37
HABER /  YEREL

Yüzde 150 zam yaptılar! Samsun Belediyesi'nin mezarlık fiyatları olay oldu

İhlas Haber Ajansı

SAMSUN Büyükşehir Belediyesi mezar yerlerinin fiyatına yüzde 42,8 ile yüzde 150 oranında zam yapılması teklifi ile gündeme oturdu.

Abone ol

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ağustos Ayı Komisyon Toplantısı’nda meclisten havale edilen toplam 28 madde, ilgili komisyonlarda görüşüldü. Komisyonda Asri Mezarlığı’nda bulunan 151 mezar yeri için mezar yeri fiyatının 7 bin TL’den 10 bin TL’ye çıkartılması ve Kıranköy Mezarlığı’nda bulunan 105 adet mezar yerinin adet fiyatının da 4 bin TL’den 10 bin TL’ye çıkartılması teklifi komisyonlardan oy birliği ile geçerek meclise havale edildi.

Mezarlık zammı
Mezarlık fiyatlarındaki zam hakkında komisyonda açıklamalarda bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkan Vekili Bahattin Karakaş, şunları söyledi:

-“Mezar yeri ücretlerinin revize edilmesiyle alakalı olarak ilgili birimden teklif geldi. Daha önceden Asri Mezarlığı‘nda bir mezar yeri 7 bin TL iken 10 bin TL olarak değerlendirilmesi ve Kıranköy Mezarlığı’ndaki bir mezar yeri ücretinin de 4 bin TL yerine 10 bin TL olarak değerlendirilmesi husus söz konusu oldu. Burada 4 bin liradan neden 10 bin lira olması ya da 7 bin liradan neden 10 bin lira olması sorulabilir. Çevre Koruma Daire Başkanlığı’ndan gelen bilgiye göre Kıranköy Mezarlığı’nda fiyat artımı, yeni mezar yeri için mezarlığın dışından ada parseli oraya katılmış durumdadır. Dolayısıyla o ek maliyet getirmiştir. Bu iki mezar yerine de yüksek talep söz konusudur. Dolayısıyla her ikisine de eşit anlamda talep olması nedeniyle 2 mezarlıkta da aynı ücretin alınması belirlenmiştir. Asri Mezarlığı’nda 151, Kıranköy Mezarlığı’nda da 105 olmak üzere toplam 256 adet mezar yeri vardır”

Muhalefet de destek verdi
Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan muhalefet partili üyeler ise bu mezarlık fiyatlarıyla İstanbul Vatan Caddesi’nden yer alınabileceği ironisini yaptılar ancak maddeye de destek verdiler. Konuşmaların ardından madde oy birliği ile kabul edilerek meclise havale edildi. Havale edilen maddeler, mecliste onaylandıktan sonra karara bağlanacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Şanlıurfa'da buzdolabının arkasına giren çocuk feci şekilde can verdi
ABD'ye ait İHA düşürüldü
Aşure günü ayın kaçında başlıyor 2019 aşure günü başlangıcı
Konut fiyatları düştü! Düşüşte İstanbul Ankara ve İzmir dikkat çekti
Muharrem orucu 2019 ne zaman başlıyor kaç gün tutulur?
Denizli'de bağ evinde genç kıza 4 saat tecavüz ettiler
Yeni Malatyaspor'a Schalke 04'ten flaş transfer! Daha 21 yaşında
Açık lise kayıt tarihleri 2019 ne zaman AÖL kayıt takvimi
İstanbul'da yolda yürüyen vatandaş gök gürlemesiyle ürkerek koşmaya başladı
Ertuğrul Özkök İmamoğlu'na yüklendi: Bu fotoğrafı vereceksin arkadaş
Yorumlar