Trump'a İncirlik uyarısı: 50 nükleer bombayı unutma

ABD Başkanı Donald Trump, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın "Yeni Ekonomi Yaklaşımı" sunumu yaptığı sırada attığı bir tweet, Türkiye'de piyasaları alt üst etti.

BU HABERE YAPILAN YORUMLAR 55 Adet Yorum
Misafir

pardon Alemdaroğlu,ya senin yorumun belki iyidir.fakat satır arası virgül,! ve satır sonu Nokta. !

Alemdaroğlu

Laleci bu ülkeye coniler girmesin diye mücadele veren gençlere sizin zihniyetinizin ürünleri türk talebe birliği üyeleri karşı çıkıyordu ama ne zamanki kullanma tarihi bitirilenler namlu onlara çevrilince anyaylan konyayı gördünüz şimdi kime saldıracağınızı şaşırdınız

Emmi

Elin gavuru ip ucu veriyor değerlendir birazda siz olan kozlarınızı kullanın taa baştan incirlği koz etsen dolar bu kadar ykselmezdi bu millet arkanda ama

xtr

Bir KHK ile incirlik üssü neden kapatılamıyor sizce? :)

TURAN

AYASOFYAYI İBADETE AÇAMAYAN İNCİRKLİK İ ASLA KAPATAMAZ

ddd

Kapat kardeşim ne duruyorsun yıllardır başörtüsü dedin kullandın kullandın şimdilik incirlik dersin kapat seni tutan mı var talimat versene

Misafir

sen bunu nereden kopyaladın da yapıştırdın sen olayı çok farklı anlamışssın be kardeşim bunu sen biraz daha detaylı araştır bakki o imzalar adnan menderes zamanındamı atıldı yoksa 1943 çoktan atılmışmıydı.

Misafir

İncirlik üssünde abd gücü Türkiye nin tüm askeri gücünden büyük mü küçük mü. Bilen varsa yazsın lütfen öğrenelim.

remzi

1943 yılı Aralık ayında Kahire konferansı sırasında İncirlik Hava Üssü'nün kurulma kararı alınır. Devam eden 2. Dünya Savaşı nedeniyle bu karar fiiliyata geçirilemez. Menderes iktidar olur ve 1951 baharında Amerikan Ordusu Mühendisler Kolordusu İncirlik Hava Üssü inşaatına başlar. 1954 yılında bu üs için ABD ve Menderes yeni bir anlaşma yapar ve 1955 yılında kullanıma açılır.Sizin Menderes bu.Siz de Menderesinizi unutmayın o zaman.Kapatın gitsin.

oyrat

gözüne diken batan chp,den bilir oldu,ne haliniz varsa görün.ona buna caka satarken,boyundan büyüklere posta koyarken,geçineksiz olundugundan oldu diyemiyorlar ne var chp de,başınıza chp büyüklügünde taş yagsın.

Misafir

Solcular ABD sözcüsü gibi davranmıyor, kabak gibi ortada olan ama örtülmeye çalışılan gerçekleri görüp söylüyor.Sağcılar gibi ateşe balıp ''deniz kenarı,gölgelikli mesire yeri'' diye yorumlamıyor.Yandaş medyaya bakarsan görürsün toz pembe tabloyu.

acaba

Uyarıcağımıza neden hemen kapatmıyoruz coninin üssü İncirliği_?

oyrat

bin defa denildi amerikan üstlerine tedbir alın diye,kendi topraklarımızdan vurulursak türk halkı hesap sorma konusunda abd ile sınırlı kalmayacaktır.

Laleci

İncir Lik rumuzlu solcu, abd solcular iktidar olsun istemez diyorsun fakat solcular abd'nin sözcüsü gibi davranıyor, sömürge partisi gibi konuşuyor, emperyalist abd den ne farkiniz var.

ihsan

o kadar incirlik kürecik kapanır bitti

Ali kısa

İncirlik kapatılsın. .

Misafir

sen bir şey üretmediğin gibi ürettiklerinide yok ettiğin için olmasın mal.

Misafir

gelde arama Atatürk ve eceviti şimdiye çoktan üstler kapatılmıştı.

İncir Lik

Sadece İncirlik mi 40’tan fazla üs var bazısına Türkiye’nin savunma bakanı Genelkurmay başkanı giremiyor bunlara hep sağcı(paragöz, sermayeci) hükümetler izin verdi haliyle abd ve israil Türkiyede solcu(emekçi) hükümet kurulmasına hiç izin vermediler. Çünkü sol(emek)cular emperyalizme karşıydılar yani Türkiye’nin yol geçen hanı olmasına izin vermezlerdi abd ve İsrail Türkiye’de üs kuramazlardı

Misafir

İncirlikteki 50 Amerikan nükleer bomba he way anasına be ..ben bu işi anlamadan bu dünyadan göçüp gideceğim..Amerikan bombalarının üstünde otururken nasıl bağımsız bir ülke oluyoruz

Sonları yakındır.

Trumph gelmeden önce dedimki "eğer oy hakkım olsaydi oyumu trumpa verirdim." Bu trumpın iyi olacağıni umdugumdan degil, tam tersi abd için buyuk sorun olacağını umduğum icindi. İnşallah oylede oldu. Bu aç gözlü yahudi abd yi batıracak inşallah. Kazdıklari kuyuya dusecekler.

Misafir

Kapatin Incirligi ve tum ABD uslerini hatta subaylarini Feto dan tutuklayin. Bakin bunun arkasinda Israile tek ve en buyuk tehdit olan Turkiyenin gemlenmesi niyetinden baska birsey yok. Israili sadece Turkiye korkutur bunu unutmayin

Misafir

Bu serseri mayin goruntusundeki irkci tip ABD nin bitisinin baslangicidir. 5 yil icinde ABD eyaletlere parcalanacak goreceksiniz. Politik olarak dunyaya hukmetme politikalari artik iflas ettigi icin ekonomik silah kullanarak dunyaya hakimiyetinin devam edecegini saniyor ama bunun sonu ABD nin cokusu ve eyaletlerin bagimsiz devletler haline gelisidir. Bu beyinsiz sonun baslangici.

CARSAMBALİ

Beyler savaş canlari caliniyor allah yardimcimiz olsun olmadi bizde iraka saldiririz Petrolü aliriz

Unutmadan Söyliyeyim

Türkiye'nin elinde pek çok atom bombası vardır.