Mahkeme kararını verdi! Sırrı Süreyya Önder'e hapis cezası

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a, ''Terör örgütü propagandası yapmak'' suçundan 4 yıl 8 ay, eski HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'e de aynı suçtan 3 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 Adet Yorum
TUNÇ

Üç yıl altı ay ama seberst mi ? Adamın biri avukatmış bana şöyle demişti valla şuan inan dedi fetö okulların bir yıl çalışmış ol hiç suçun olmasın ama suç olarak orda çalışmak yeter demişti ama pkk örgüt üyesi ol daha kolay berat ediyor demişti inanmamıştım .Bakıyorum da çok yaman çelişki var.Allah sonumuzu hayır etsin.Adaletle karar veren insanlar olsun ama sıkıntı değil çok şükür ölüm var ahiret var orda hesap şaşmaz.

mniksek

BARIŞ İSTEYENİN DAĞDA NE İŞİ VAR, ELİ SİLAHLI PKK LILARLA BOY BOY FOTOĞRAF ÇEKTİRMEK LE BARIŞ SÖZÜ ASLA BİR BİRİNE UYMUYOR...

EnginTEPE

Mahkemede kendinizi insan sanıyorsunuz ya, demokrasi ve barış diye bağırıyorsunuz sanki Türkiye'de yokmuş gibi, sonra insan olmaktan çıkıyorsunuz dağa kadar Devlet'e kurşun sıkıp ihanet ediyorsunuz.. Biz halk olarak YAŞASIN ADALET diye bağırıyor olsaydık tüm ihanet çetesinin boynuna ip geçirilmeliydi..