Erdoğan'ın sözler HÜDA-PAR'ı kızdırdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Kürt sorunu yoktur' sözlerine HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'ndan tepki geldi

BU HABERE YAPILAN YORUMLAR 71 Adet Yorum
amedli

hdpkk lı terörist güruh sizlerden de ancak bu açıklamalar beklenir ne yani biz dinsizleştiriyoruz adamlar islama davet ediyor ,biz saldırıyoruz adamlar bölgeye ateş düşmesin diye sabrediyor,biz yağmalıyor yıkıyor,kırıyoruz adamlar islamı anlatmaya devam ediyor ,gençleri bıçaklayıp,kurşunlayıp,kafasını taşla ezip sonrasında arabayla üzerinden geçiyoruz sonrasında da barış istiyoruz naraları atıyoruz mu diyecektiniz..

islam...@müslim

kardeş hüda par kürt türk vb ayrımcılıkları yapmaz tüm bölgelerde girmemesinin nedeni de ekonomidir.

koray

Orda haklısın ben izmirde yaşıyorum hüdaparlılara hiç denk gelmedim senin kadar bilemem ama burda tanıdıgım sarıklılardan hiç birinin işıdcı olmayacagına eminim.Şöyle bi yanlış algı var tüm sakallı sarıklı olanların işida benzetilmesi bana hiç inandırıcı gelmiyor

Newroz

Banamı anlatıyor, akıl veriyorsun . Bunlarla aynı mahallede Sokaklarda yaşıyoruz maalesef, Senmi bileceksin ?

koray

Kardeş her insanı sırf cubbesinden sakalından dolayı işida benzetmeyin.Ben chp olarak benimde önyargılarım vardı ama tesadüf eseri tanıdıgım insanlar oldu ve çok şaşırdım gercekten çok temiz ve çok nazik idiler ve daha sonra ön yargılı olmayı bıraktım yanlış yaptıgımı anladım.Bana göre suçun şahsiligi vardır biri bir suç işlerse o srumlu olur sırf benzetilerek karşı tarafın tammamın aynı kefeye koyarsak bu adil olmaz.Hangi görüş olursa olsun onu tanımadan konuşmadan kişiligini ögrenmeden sen onlardansın demek uygun düşmez.Ben bu ülkede kanlı işidı destekleyenin olacagını zannetmiyorum umarım yanılmam...

saafas

Türk kökenli biri olarak söylüyorum hüdaparın kürt kardeşlerimizin sorunlarıyla ilgilendigi gibi diger sorunlarada egilmesi lazım bence türkiyede bircok mütedeyyin insanında sorunları var bunun dısında egitim işsizlik vb gibi konularda nasıl çözümleri var projeleri nasıl bunu sadece kürt kökenli kardeşlerimizin yaşadıgı yerde anlatmasınlar türklerin yyani bizlerin yaşadıgı yerlerde gelip mevcut görüşlerini anlatsınlar benim konustugum cevrede ve algıladıgım kadarıyla musluman türkler arasında senpatiyle bakan bircok insan gördüm biraz akılcı siyaset kullanırlarsa türklerde oy veren cok insan çıkar bide sadece dogu illerinde seçime girmesi bana akılcı gelmedi ümmetçi anlayış çizginde türkiye geneli örgütlenirlerse kazanaçlı çıkarlar.Irk üzerine örgütlenen hiç bir parti bana göre başarılı olamaz...Örgütlenme noktasında eksikler var ben bir türk olark kürt sorunun dısında bir açıklamalarını görmedim veya bize aktaramadılar.Genel görüşlerini tam mansıyla dinleyip anlamak isterdim..

Newroz

90'larda yaşayan sizleri bilir , bugünde Işid saflarında adamlarinız var . Sizler kürt halkına bulaşan hastalıksınız , tedavisi olacak elbet !.

utku

Ozaman refah partisinin karşısında kürt partisi yokmuydu birader biraz araştır.

amedaislam

müslümanb türk kürdler bir olalım askeri polisi hepımız bu çekkel pkk ve onların akılsız adamlarıni güneydoğiya gömelim bunlar artığ çoğ oldilar nesebi gayri sehihler

Timucin

Bu operasyon sadece cemaat kopya cekerek devlete sizdi. Biz hicbirini almadik demek icin yapilmistir. Tamamen algidan ibaret. Ne goz altina alinanlara ne de sinava girenlere hicbirsey yapmayacaklar. Iki gun sonra cikip gordunuz mu bunlar boyle sahtekar diye meydanlarda dolasmak icin yapilan bir operasyondur.

Tarik

iyide kardesim o bilgisayarlara neden usb erisimi veriyorsunuz. Demekki bazi seylere goz yummussunuz. Sinava girenleri donuna kadar ariyorsunuz. O sorulara erisim hakki olanlari neden aramiyorsunuz. Tek mesul kim ne derse desin OSYM dir

Memocan

PKK Kürtler'e yapılan zulmün ve adaletsizliklerin sonucunda ortaya çıktı. Yoksa ben her şeye sahip isem neden isyan edeyim. Ama bence bu ülkede Türklük sorunu var.

ALİ CAN

BİR KÜRT KARDEŞİM ÇIKSIN VAR OLDUĞU SÖYLENEN KÜRT SORUNUNUN NE OLDUĞU HAKKINDA ÖRNEKLER VERSİN DE BİZ DE ANLAYALIM

Ozan

İslam'da ırkçılık yoktur, özellikle de kürtlerin bunu iyi anlaması gerekir, hala kürt de kürt diyorlar. Müslümanlıktır aslolan.

vatandaş

çözüm süreci mi ben duymadım

vatandaş

çözüm süreci mi ben duymadım

iyisi kerim

zamaninda refah partisi varken onun karsisinda kürt partisi yoktu.yani refah partisi kürtlerden oy aldi diye hüda par denen eski hizbullahcilarinda türklerden oy alacagi anlamina gelmez.

abcd

ne kadar zavalli ve acinacak haldesiniz.siz kürtleri kendinizlemi kiyasliyorsunuz,lütfen beyler biraz kendinize gelin.kürtler sizin gibi korkudan istemedigi bir partiye oy vereyim demez.

realite

bilgi ve birikimden ne kadar yoksun biri oldugun yaptigin yorumdan anlasiliyor.cunkü hdp ve daha öncesinde kurulan kürt partileri en az oyu kirsal bölgelerden en cok oyuda metrollerden büyük sehirlerden aliyor.yorum yazmadan önce googleden yazip ögrenmek insan gibi dogru yorum yapmak cokmu zor senin gibileri icin?

cenap

hiç mi bilimsel düşünen liderlerimiz olmayacak hep dinsel düşünen allahın ipine sarılan dini referans alan dinle bütün sorunların dahada derinleştiğini görmezlermi çözümsüz oldugunu dinle her şeyin dahada içinden çıkılmaz oldugunu görmüyorlarmı ümmetci kafaların beyindeki bilimsel devrimi gerçekleştirme olasılıkları milyarda sıfırdan dahada düşüktür

birisi

Hüda par vahdet diyor ümmet diyor şu an varolan sınırlar bile kaldırılsın diyor tekrar birliktelik olsun diyor, bu sınırlar cetvelle çizildi diyor,İSLAM ÜMMETİNİN SINIRLARI OLMAZ diyor, hala kalkmış ırkçılıkla itham ediyorsun helal olsun be, hiçbir şeyden haberin olmadığı belli

Ahmet eymen

aNLAŞILAN TIRSMIŞ Kİ

xamonun oglu maxo

200 kişi bir araya gel bir parti kur. konuş ve seni adam sansınlar. Kaç tane oyu var bu adı olan ama kendi olmayan partinin.

kadir

referansı islam olanlar ırkçılık yapamaz.

Ahiret inancı olmayanlar ne vere bilirlerki

doğu ve güneydoğu bölgelerinde yaşayan ve kırsal kesimde olanların çoğu silah zoru ile hdpkk ve bileşenlerine oy veriyor.silahı bir bıraksınlar (bırakacakları gözükmüyor)bese hozatın açıklamaları ve barış sürecini anayasaya dayatması bunu gösteriyor)ozaman siyaseti ne ile yapacaklar.Ahiret inancı olmayan önderlerinin mütedeyyin kürtlere ne vere bilirlerki!