BIST 1.480
DOLAR 7,37
EURO 8,93
ALTIN 436,26
HABER /  EĞİTİM

YÖK Başkanı hayırlı olsun deyip duyurdu! Kararı üniversitelerimize bildirdik

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, öğretmen adayları son sınıf öğrencileriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Saraç ''MEB ile koordineli bir şekilde bu öğrencilerimizi rahatlatıcı yeni bir karar aldık'' dedi.

Abone ol

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, öğretmen adayı son sınıf öğrencilerinin uygulama çalışmalarındaki eksikliklerin ders, ödev ve dosya hazırlığı ile telafi edilebilmesine yönelik karar aldıklarını bildirdi.

Saraç, Twitter'dan yaptığı açıklamada, YÖK olarak, koronavirüs ile mücadele sürecinde gerçekçi bir zeminde, katılımcı bir üslupla çeşitliliğin fırsatlarından yararlanarak öğrencileri anlamaya ve onların beklentileri ile akademik gerçekleri mümkün olduğunca buluşturmaya çalıştıklarını ifade etti.

Öğretmen adayı son sınıf öğrencileri tarafından kendilerine iletilen taleplere yönelik, bir süredir  çalıştıklarını bildiren Saraç, aldıkları yeni karara ilişkin şu bilgileri verdi:"Bu zor dönemle sınırlı olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığı ile de koordineli bir şekilde, bu öğrencilerimizi rahatlatıcı yeni bir karar aldık. Öğrencilerimizin 5-6 hafta arasında okullarda uygulama çalışmalarına katıldıklarını da göz önünde tutarak, uygulama çalışmalarındaki eksikliklerin ders, ödev ve dosya hazırlığı ile telafi edilebilmesine yönelik aldığımız kararı üniversitelerimize bildirdik."

ÖNCEKİ HABERLER
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Helin Bölek'i öldürüp etrafında dans ettiler
Decathlon Sıcak Tutan Ve Su Geçirmez Kar Botu
İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ı yoğun bakıma götüren süreç
11 köyü karantinada olan Sinop'ta siteye asılan rezil yazıya bakın!
Osmaniye'de iki mahalle karantina altına alındı
Sosyal yardım başvuru formu var mı nereye başvurulacak?
Barajlarda yeteri kadar su var mı? Pakdemirli açıkladı
Valbuena: Fenerbahçe'den ayrılmam doğruydu
Osmaniye'de koronavirüsten taburcu oldu düğüne gider gibi evine gitti
CHP'de ikinci ölüm! Yönetici koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti
Yorumlar 2 yorum