BIST 1.203
DOLAR 7,95
EURO 9,41
ALTIN 490,26
HABER /  GÜNCEL

Yeni Zelanda'dan sanatçı Haluk Levent'e teşekkür!

Yeni Zelanda Dışişleri Bakanı Winston Peters, şarkıcı Haluk Levent'e, konser gelirini terör saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınlarına bağışladığı için teşekkür etti.

Abone ol

Peters, Yeni Zelanda'da İki Camiye Yönelik Terörist Saldırı ve Müslümanlara Karşı Nefret ve Tahammülsüzlükle Mücadele Konusunda İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Dışişleri Bakanları Düzeyinde Açık Katılımlı Acil İcra Komitesi Toplantısı'nın ardından Haluk Levent ile bir süre sohbet etti.

Yeni Zelanda Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Peters, Çanakkale'deki konserinin gelirini Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınlarına bağışlayan Haluk Levent'e teşekkür etti.

"Ülkemizdeki kardeşlik adına önemli bir yardım"

Yardımın ülkeleri için önemine dikkati çeken Peters, "Çanakkale'deki konserin gelirinin ülkemizdeki terör mağdurlarına gönderilmesi bizi çok mutlu etti. Ülkemizdeki kardeşlik adına önemli bir yardım." dedi.

"Yeni Zelanda'daki Müslümanlardan da güzel dönüşler aldım"

Şarkıcı Haluk Levent, konserinin gelirini Yeni Zelanda'daki saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine gönderdiğini söyledi.

Levent, "Yeni Zelanda'nın Ankara Büyükelçiliği ile görüştük. Yeni Zelanda medyası ve Büyükelçi bu yardımın kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyerek beni toplantı çıkışına davet etti. Burada Sayın Peters ile konuştum. Bana teşekkürlerini iletti. Onlara ve ailelerine sahip çıktıkları için ben de kendilerine teşekkür ettim. Yeni Zelanda'da yaşayan Müslümanlardan da güzel dönüşler aldım. Dayanışmayı artırdığımızı düşünüyorum." diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Bursa’da da CHP-HDP ittifakı boy gösterdi
AÖF sınav tarihleri 2019 kaç gün kaldı geri sayım
Manisa'da vakumlanmış halde ele geçirildi: Tam 1 kilo 667 gram
Mike Pompoe 'Trump Yahudileri koruyan Tanrı' dedi
YDS sınav giriş belgesi çıkarma ekranı- YDS ne zaman 2019
Bursa tablet başvurusu yapma 2020 başvuru ekranı
Yorumlar 1 yorum