BIST 1.443
DOLAR 8,56
EURO 10,39
ALTIN 511,76
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Windows 7 için geri sayım başladı

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows 7'den desteğini çekmeye hazırlanan Microsoft, kullanıcılarını Windows 10'a yönlendirmek istiyor.

Abone ol

14 Ocak 2020 tarihinde desteklerini keseceğini açıklayan Microsoft, Ocak ayının ortasında tarihin tozlu sayfalarına karışacak olan Windows 7 için yeni bir karar aldı. Microsoft, yalnızca kurumsal kullanıcıları ilgilendiren bu karar ile genişletilmiş güvenlik paketleri stratejisini uygulamaya başlayacak.

Shiftdelete’de yer alan habere göre, Windows 7 Pro ve Windows Enterprise sürümleri için geçerli olan bu uygulama diğer sürümleri kapsamayacak.

Sert bir uyarı mesajı yayımlanacak

Bu noktada diğer kullanıcıların artık Windows 10'a geçmesini isteyen Microsoft, sert bir uyarı mesajı yayımlayacak.

1 ila 3 seneye kadar uzatılabilen Windows 7 desteğinin kesileceği işletmelerin gündeminde tutulacak. Sürümü bireysel kullanım için tercih edenler ise tam ekran boyutunda bir uyarı mesajı ile karşılaşacak.

15 Ocak 2020'den itibaren devreye girmesi beklenen ilgili uyarı mesajında, kullanıcıların neden Windows 7'den Windows 10'a geçmesi gerektiği anlatılacak. Mesajın en güçlü yanı ise güvensiz ve desteksiz Windows 7 vurgusu olacak.

Bir Windows 7 kullanıcısı, bu iletiden Microsoft tarafından açıklanan 3 seçenekten birini kullanarak kurtulabilecek: “Bir daha gösterme”, “Daha sonra hatırlatılmak üzere tekrar göster” ve “Detayları öğren”.

Eğer mesajı alan Windows 7 kullanıcısı bu mesaj ile ilgilenmez ise uyarı paneli asla kaybolmayacak ve her seferinde o kişiyi rahatsız edecek.

ÖNCEKİ HABERLER
Burhan Kuzu sitem etti: En çok oyu ben aldım Tayyip Bey izin vermedi
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Ankara'nın vergi rekortmenleri listesi açıklandı! Birinci sırada bakın kim var
Bursa ipeği tescillendi! Dünyada sarayları süslüyor
Talat Atilla CNN Türk'te Ahmet Hakan'a konuştu esrar daha büyüdü
Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün duyuracak! Dar gelirlilere 100 bin konut
Süper Lig'de 15. hafta heyecanı başlıyor
Akdeniz'de 4,9 büyüklüğünde deprem
Bütün modeli aptalların sırtına kurdum deyip büyük vurgunu anlattı
Adana polisi 52 firariye operasyon düzenledi
Yorumlar