BIST 11.087
DOLAR 32,87
EURO 35,68
ALTIN 2.549,72
HABER /  POLİTİKA

Burhan Kuzu sitem etti: En çok oyu ben aldım Tayyip Bey izin vermedi

Eski AK Parti Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın herkese bir makam verdiğini, bir tek kendisine vermediğini belirterek “Ben üç dönemde Meclis Başkanı olayım dedim. Tayyip Bey izin vermedi.' dedi.

Abone ol

AK Parti'de 4 dönem milletvekilliği yapan eski Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu, Yeni Akit'ten Sezai Erhan'a konuştu. Kuzu, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

"Tayyip bey izin vermedi"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın herkese bir makam verdiğini bir tek kendisine vermediğini belirten Kuzu, "Ben üç dönemde Meclis Başkanı olayım dedim. Tayyip Bey izin vermedi. Seçimle gelen bir yerdi. Temayül yapıldı en çok oyu da ben aldım. Benimle arasında bir sorunda yok. Ben dobra bir adamım" şeklinde konuştu.

Babacan ve Davutoğlu'na eleştiri

Konuşmasının devamında Babacan ve Davutoğlu'nu eleştiren Kuzu, "Bu isimler makamda iken neden parti kurma çalışmaları içerisinde olmadılar. Makamlarını kaybedince bu işe giriştiler. Ben parti kurmalarını doğru bulmuyorum. Parti kurmak bir çözüm yolu değil, rüzgarın esmesi yani boşluğun olması gerekir. Rüzgar esmezse parti tutmaz, yeni oluşumlarda da bu rüzgarı görmüyorum. Oylar bölünerek bir yere varılamaz" dedi.

Şehir Üniversitesi tartışmaları 

Şehir Üniversitesi üzerinden yaşanılan tartışmalara da değinen Burhan Kuzu, "Şehir Üniversitesi iyi eğitim veren bir üniversite. Ancak ortada bir borç var ve bu borç ödenmek zorunda. Bunun sorumlusu Cumhurbaşkanı Erdoğan değil, üniversitenin yöneticileridir" ifadelerini kullandı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
AK Partili ve CHP'li vekillerin kavgası! Meclis karıştı küfürler havada uçuştu
Foto Galeri AK Partili ve CHP'li vekillerin kavgası! Meclis karıştı küfürler havada uçuştu Galeriye Gözat