BIST 1.417
DOLAR 8,15
EURO 9,70
ALTIN 457,31
HABER /  GÜNCEL

WhatsApp'tan Allah’a ve Peygamber’e hakaret eden doktor açığa alındı!

SAMSUN'un Bafra ilçesinde görevli bir doktor hakkında, iş arkadaşlarıyla kullandığı WhatsApp grubunda İslami değerlere haraket içeren paylaşımlar yaptığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu. Hakkında suç duyurusunda bulunulan doktor, görevden uzaklaştırıldı.

Abone ol

Söz konusu paylaşımı kınamak için Bafra Belediye Başkanı Kılıç, AK Parti Bafra İlçe Başkanı İbrahim Semiz, CHP İlçe Başkanı Vahit Perçin, MHP Bafra İlçe Başkanı Barbaros Turna, İYİ Parti İlçe Başkanı Aydoğan Yılmaz, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mustafa Öcal, Bafra Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Abdurrahman İsmailoğlu ile Diyanet-Sen, Sağlık-Sen, Memur-Sen, Eğitim Bir-Sen temsilcileri, bazı hastane çalışanları ile vatandaşlar Bafra Devlet Hastanesi önünde toplandı.

"Toplumun sinir uçlarıyla oynamaya kimsenin hakkı yok"

Belediye Başkanı Kılıç, burada yaptığı açıklamada, "Toplumun sinir uçlarıyla oynamaya kimsenin hakkı yok. Hele de doktorluk mesleğini icra eden birinin bu tür bir olayı doktorlarla ilişkilendirmeye hiç hakkı yok. Yüzlerce, binlerce doktorla böyle bir paylaşımın ilişkilendirilmesi en azından bu mesleğe bir hakarettir. Doktora hakarettir. Biz bunu kınıyoruz. Toplum olarak da bunun takipçisi olacağız." dedi.

Diyanet-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Murat Akkuş, Bafra Devlet Hastanesi'nde görevli doktorların bulunduğu WhatsApp grubunda İslami değerlere hakaret eden doktor Ş.O'yu kınadıklarını belirtti.

Açıklamaların ardından grup, daha sonra Bafra Adliyesi'ne geçerek suç duyurusunda bulundu.

Doktor açığa alındı

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, İlçe Devlet Hastanesi'nde görevli doktorların bulunduğu WhatsApp grubunda İslami değerlere hakaret ettiği öne sürülen doktor Ş.O.'nun, hakkında yürütülen soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırıldığını belirtti.

Ne olmuştu?

Samsun Bafra Devlet Hastanesinde bir doktorun, Whatsapp grubundan Allah’a ve Peygamber’e hakaret içerikli paylaşımda bulunduğu iddia edilmişti. O doktor açığa alındı.

ÖNCEKİ HABERLER
Özlem Leman Davran kaç yaşında Seksenler dizisi oyuncusu kimdir?
Terör örgütü yöneticilerini ihbar edene 10 milyon liraya kadar ödül
İzmir'den kahreden haber: Jandarma Uzman Çavuş şehit oldu
Son depremler Şili'de 6 büyüklüğünde oldu tsunami uyarısı yapıldı
Galatasaray Bande'ye kancayı taktı
Galatasaray Ocak'ta Belhanda'yla yollarını ayırıyor
DSİ 500 sürekli işçi alacak
BTK 120 bilişim uzman yardımcısı alacak
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Pilava ne kadar su konulur tane tane pilav için en ideal ölçü!
Yorumlar 3 yorum