HABER /  GÜNCEL

Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan açıkladı proje yıl sonuna kadar uygulamaya geçecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın açıklamasına göre yıl sonuna kadar kullanıma sunulması beklenen Türkiye Kart ile birlikte vatandaşlar metrodan otobüse, vapurdan metrobüse tüm ulaşım araçlarına tek bir kartla binebilecek.

Abone ol

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, yıl sonuna kadar yedi şehirde pilot uygulamasına başlanacak Türkiye Kart ile tüm şehirlerde tek kart uygulamasına geçileceğini bildirdi.

Türkiye gazetesinden Osman Çobanoğlu'nun haberine göre proje için, PTT’yi görevlendirdiklerini ifade eden Turhan şöyle konuştu:

“Bu kapsamda PTT gerekli çalışmaları sürdürüyor.  Projenin 2019 yılı sonuna kadar Konya başta olmak üzere Ankara, İstanbul, Bursa, Kayseri, Kahramanmaraş ve Düzce illerinde uygulamaya alınmasını planlamış bulunuyoruz ve bu doğrultuda da hızla ilerliyoruz. Türkiye Kart, vatandaşların ulaşım hizmetlerine tam entegrasyonunu gerçekleştiren daha uygun şartlarda tek kart üzerinden bütün hizmetlerin satın almasını sağlayan önemli bir proje. Vatandaşımız, tüm Türkiye’deki kara, hava ve deniz yolu ulaşım araçlarını Türkiye Kart ile kullanabilecek ve bu tek kart sayesinde vatandaşımızın hayatı kolaylaşacak."

Şehir değiştirildiğinde ayrı bir kart almak gerekmeyecek

Uygulama hayata geçirildiğinde metrodan otobüse, vapurdan metrobüse tüm ulaşım araçlarına tek bir kartla binilebilmesi bekleniyor. Böylece şehir değiştirildiğinde ayrı bir kart almak gerekmeyecek. Talep eden belediyeler, karta kendi şehirlerine özel şehircilik uygulamaları yükleyebilecek.

ÖNCEKİ HABERLER
Galatasaray'ın kapısından dönen Yusuf Erdoğan'dan itiraf
17 Temmuz evde bakım maaşı yatan iller hangisi TC ile maaş sorgulama
Yeni Malatyaspor’da Gökhan Töre imzayı attı
Deniz Türüç'ün kaderi 2-3 gün içinde netleşecek
Sıcak havalarda ishale dikkat! Uzmanlar bu konuda uyarılarda bulundu
Şehit isimleri belli oldu mu İdlib şehitleri isimleri ve memleketleri
Yorumlar 1 yorum