BIST 1.545
DOLAR 7,37
EURO 8,89
ALTIN 408,46
HABER /  GÜNCEL

TUS tercihleri 2020 ne zaman başlıyor TUS tercihleri nasıl yapılacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2020-TUS 2. Dönem) sonuçları açıklandı. Adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile sorgulaladı. 2020 TUS tercihleri gündeme geldi. Peki, TUS tercileri ne zaman?

Abone ol

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2020-TUS 2. Dönem) sonuçları açıklandı. Adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecekler. Bu gelişmenin ardından 2020 TUS tercihleri gündeme geldi. Peki, TUS tercileri ne zaman?

2020-TUS 2. Dönem sınav sonuçlarının erişime açılması ile birlikte bu kez tercih süreci araştırma konusu oldu. Aldıkları puanlar bazında branş tercihi yapacak adaylar, ÖSYM'nin tercih sürecini ne zaman başlatacağını merak ediyor. İşte, konuya dair ayrıntılar...

Sınav sonuçları açıklandı: Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2020-TUS 2. Dönem) sonuçları açıklandı.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 4 Ekim'de düzenlenen TUS ve Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı'na (2020-STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem) ait değerlendirme işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecekler.

Tercih süreci ne zaman başlayacak: TUS tercih sürecinin ne zaman başlayacağı henüz netleşmedi. Ancak geçmiş dönemler baz alındığında, sonuçlardan yaklaşık 1 hafta sonra tercih sürecinin başladığı görülüyor.

Konuya dair ayrıntılar netleştikçe haberimizde yer vereceğiz.

ÖNCEKİ HABERLER
Samsun'da iş adamının evinden çıkanlar şok etti! Yüzünü gizleme çalıştı
2-4 Mart VarVar İndirimi'nde süper fırsatlar!
Macron'dan Financial Times'a: İslam'la değil, sadece İslamcı ayrılıkçılıkla mücadele ediyoruz
İTÜ, İzmir Deprem Raporunu açıkladı :40 km'lik fay kırıldı
Yüce Armağan Erkek kimdir Ecem Erkek eşi hangi dizilerde oynadı?
Virüsün öldürücü etkisi azaldı mı? Bilim Kurulu Üyesi Afşin Emre Kayıpmaz yanıtladı
Yılbaşı ne zaman 2021 hangi güne denk geliyor?
Son dakika Erciyes Üniversitesi'nde geliştirilen korona aşısının insan denemeleri başladı
İzmir'de deprem hırsızları! Yıkılan ya da hasar gören binaları yağmalıyorlar
Konya'da 'babam annemi vurdu' diyen genç kız ifadesinde olayı üstlendi
Yorumlar