BIST 1.329
DOLAR 7,85
EURO 9,38
ALTIN 450,56
HABER /  YEREL

Türkiye günlerce Bakırköy'deki bu zorbalığı konuşmuştu! İşte verilen ceza

Demirören Haber Ajansı

YEŞİLKÖY'de 'Gürültü yapmayın uyuyamıyorum' şeklinde mesaj atan komşularına saldıran sanıklar Ali Şenyüzlü, Gökhan Şenyüzlü ve Okan Şenyüzlü’nün “Gece vakti konut dokunulmazlığı ihlal etme” suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verildi.

Abone ol

Bakırköy 39. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya müşteki İskender Karaduman’ın avukatı Ömer Öncü yer aldı. Duruşmaya tutuksuz sanıklar Ali Şenyüzlü, Okan Şenyüzlü ve Gökhan Şenyüzlü katılmadı.   Söz alan Avukat  Ömer Öncü “Sanıkların her bir suç yönünden ayrı ayrı üst sınırdan cezalandırılmalarını ve hüküm ile beraber tutuklanmalarını talep ederiz” dedi.

Kararını açıklayan mahkeme tutuksuz sanıklar Okan Şenyüzlü, Ali Şenyüzlü ve Gökhan Şenyüzlü’nün “Gece vakti konut dokunulmazlığını ihlal etme” suçundan ayrı ayrı 2 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi. Mahkeme suçu birden fazla kişinin birlikte işlediğinin sabit olduğunu belirterek sanıklar hakkındaki cezada ayrı ayrı artırım uyguladı ve cezanın 4 yıl hapis cezasına çıkarılmasına karar verdi. Sanıkların yargılama sürecindeki davranışlarını lehe indirim sebebi sayan mahkeme, cezada indirim uygulayarak sanıkların ayrı ayrı 3 yıl 4 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına hükmetti.


Para cezası ertelendi
Mahkeme sanıkların İskender Karaduman’a yönelik işledikleri “Kasten yaralama” suçundan sanıkların ayrı ayrı 3 bin lira adli para cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.  Sanıkların şikayetçi Nükte Karaduman’a karşı üzerine atılı “Kasten Yaralama” suçundan ayrı ayrı 2 bin lira adli para cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. Mahkeme, sanıkların sabıkasız oluşu yargılama sürecindeki davranışlarını dikkate alarak verilen adli para cezalarının ayrı ayrı ertelenmesine hükmetti.  

Tehdit suçundan beraat ettiler
Mahkeme, sanıkların üzerine atılı “Tehdit” suçundan ayrı ayrı beraatine karar verirken, “Hakaret” suçundan bin 500 lira adli para cezası ile cezalandırılmalarına hükmetti. Sanıklar hakkında verilen bu adli para cezası da sanıkların sabıkasız oluşu ve duruşmadaki iyi halleri nedeniyle ertelendi. Sanıkların üzerine atılı “Mala zarar verme” suçundan da 3 bin lira adli para cezasıyla cezalandırılmasına karar verildi. Mahkeme zararın giderilmemiş olmaması nedeniyle bu cezayı ertelemedi.  


"Ben korku içerisindeyim"
Duruşmanın ardından adliye önünde basın açıklaması yapan müşteki İskender Karaduman, olay anında eşinin ve çocuklarının da evde olduğunu belirterek “Biz gerçekten çok kötü günler atlattık.  Eşim psikolojik tedavi gördü hala ilaçlar kullanmaya devam ediyor. Çok zor bir süreç atlattık çocuklarım hala eve gelmek istemiyorlar bir korku söz konusu sanki bu olay tekrar gerçekleşecekmiş gibi.  Bu süreci atlatmak zor olacak tabii kolay bir süreç değil. Hala dışarıda dolaşıyor olmaları bizi üzmekte. Karar bizim için bir nebze rahatlattı ama sonuç olarak hala dışarıdalar. Ben korku içerisindeyim” ifadelerini kullandı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Bursa'da köfteci yapıyor yanında çalışan usta bile tarifi bilmiyor! Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Bursa’nın Yenişehir ilçesinde İYİ Parti'den meclis üyeleri ile üyeler istifa etti
FETÖ'den yargılanan Talha Uğurluel, çevik kuvvet şapkasıyla savunma yaptı
Uğur Şahin kimdir aslen nereli eşiyle korona aşısı buldu
Eskişehir'de esnaf getirilen zorunluluğu fırsata çevirdiler! Kazanç kapısı oldu
MHP'li Semih Yalçın: CHP’de Kılıçdaroğlu sorunu, Türk siyasetinde de CHP krizi vardır
2021 pasaport harç ücretleri 1 yıllık pasaport harcı kaç para oldu?
Yorumlar 1 yorum