BIST 114.809
DOLAR 6,86
EURO 7,76
ALTIN 396,96
HABER /  DÜNYA

Turizmciler Yunanistan'da bakanlığı bastı

Atina'da bir grup turizm sektörü çalışanı, koronavirüs önlemlerinin işlerini olumsuz etkilediği gerekçesiyle bakanlık binasını bastı.

Abone ol

YUNANİSTAN'ın başkenti Atina'da bir grup turizm, gıda ve otelcilik çalışanı, sektörlerinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemlerinden olumsuz etkilenmesini protesto etmek amacıyla Turizm Bakanlığı binasına zorla girdi. Protestocular, Bakan Haris Theoharis ile görüşerek taleplerini iletti.

Mücadeleci İşçi Cephesinin çağrısıyla Çalışma Bakanlığı önünde bir araya gelen yaklaşık 200 kişi, hükümetten, sektörlerindeki işsizlik ve maaş kesintilerine karşı önlem almasını istedi.

Çalışma Bakanlığının girişindeki duvara ''Çünkü biz 400 avro ile yaşayamıyoruz'' yazan göstericiler, daha sonra Turizm Bakanlığına yürüdü.

Güvenlik görevlisinin engellemelerine rağmen içeriye giren göstericiler, Bakan Theoharis ile görüşme talebinde bulundu.

Polisin olaya müdahale etmemesi dikkati çekerken Theoharis, bina içinde yaklaşık 1 saat kalan çalışanlardan bir heyeti kabul ederek taleplerini dinledi.

Turizm, gıda ve otelcilik sektörü çalışanları, 28 Mayıs'ta da Çalışma Bakanlığı önünde gösteri yapmış, çalışanlardan bazıları Bakanlığa girmeye çalışınca, polis biber gazıyla karşılık vermişti.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Trabzonspor corona virüsü test sonuçlarını açıkladı!
Garry Rodrigues, üçüncü kez baba oldu
İzmir'de freni boşalan tanker apartmana çarptı
Bu şehirde 1 aydır koronovirüs tespit edilmedi
Van'da PKK'ya ait mühimmat ele geçirildi
Tamar Öner kaç yaşında ne iş yapıyor Can Tanrıyar'ın nişanlısı kimdir?
Yorumlar