BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  POLİTİKA

Turgut Özal'ın kızı Zeynep Özal'dan Erdoğan açıklaması: Aynısını babama da söylediler

Turgut Özal'ın kızı Zeynep Özal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yapılan diktatör yakıştırmasının babasına da yapıldığını ve Özal'ın bundan dolayı çok üzüldüğünü söyledi.

Abone ol

Türkiye'nin en unutulmaz Cumhurbaşkanlarından biri olan Turgut Özal'ın kızı Zeynep Özal, babasının ölüm yıl dönümünde Günaydın'dan Tuba Kalçık'a önemli açıklamalar yaptı.

Babasının da Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi diktatörlükle itham edildiğini belirten Zeynep Özal, babasının bu durum karşısında çok fazla üzüldüğünün altını çizdi. 

Turgut Özal'ın o dönem İBB Başkanı olan Erdoğan'ı yakından takip ettiğini söyleyen Özal, babasının Erdoğan'ı başarılı bulduğunu da ifade etti. İşte Zeynep Özal'ın açıklamaları:

"Gençlerin fikirlerini önemsiyordu"

Baba olarak çok özeldi. Ben sadece babamı değil, en yakın arkadaşımı da kaybettim. Öleli 28 yıl oldu ama sesi hâlâ kulaklarımda. Onu her gün özlüyorum. Ben Turgut Özal'ın kızı olmakla hep gurur duydum. Hiç unutmadığım bir sözü var; "Öldükten sonra yaptıklarımı daha iyi anlayacaklar" diye. Gerçekten öyle oldu. Babam hep ülkesi için hizmet etti. Halkla iç içeydi, onların dertlerini dinlerdi. Yeniköy'deki evimize gelirken taksi durağı vardır. Mutlaka o durağa uğrar, onlarla çay içmeden eve gelmezdi. İnsanlara hep hoşgörülü davranırdı. Gençlerin fikirlerini önemsiyordu. Onlarla da temas içindeydi...

"Erdoğan diktatör olsa herkes fikrini açıkça söyleyebilir miydi"

Ancak tüm bunlara rağmen, babama 'diktatör' diyorlardı. Diktatör olsa halkla iç içe olur muydu? Onların dertlerini, düşüncelerini dinler miydi? Babam 'diktatör' sözüne çok üzülüyordu. Şimdi de Cumhurbaşkanı Erdoğan için aynısını yapıyorlar. Babama yaptıkları gibi ona da 'diktatör' diyenler var. Gerçekten ayıp, çok yanlış buluyorum. Erdoğan diktatör olsa herkes fikrini açıkça söyleyebilir miydi ya da tenkit edebilir miydi? Bakıyorum herkes fikrini, eleştirilerini söylüyor.

"Babamın da çok üstüne geldiler. Şimdi de Erdoğan'a benzer şeyleri yapıyorlar"

Muhalefet yapmak iyi olan şeyi eleştirmek değil. Yanlışı eleştirirsin ama doğruyu da takdir etmek gerekir. Babamın muhalefet anlayışı buydu. Şimdi öyle değil. Muhalefet yapmak için her şey eleştiriliyor. Babam yol, baraj, köprü yaptığında yine eleştirildi. Babamın da çok üstüne geldiler. Şimdi de Erdoğan'a benzer şeyleri yapıyorlar. Yollarımız muhteşem oldu, kazalar azaldı. Şehirlerarası seyahat konforlu oldu. Osmangazi Köprüsü gibi bir köprü yapmak babamın en büyük hayallerinden biriydi. Taşımacılık çok önemli bir atılım. Ben de kullanıyorum, şahane bir köprü. 

İstanbul Havalimanı gurur duyulacak bir proje. Bazıları yıkılsın istiyor. Böyle bir vizyonsuzluk olabilir mi? Ülkemiz savunma sanayinde de çok güzel bir noktaya geldi. Babam yaşasaydı gurur duyardı savunma alanındaki atılımlarımızdan.

"İlçemde bile iki tane her açıdan son teknoloji ile donatılmış devlet hastanesi var"

Babamın da hayaliydi çünkü savunma sanayimizi üst noktalara taşımak. Sağlıkta da çok iyiyiz. Oğlumun biri Belçika'da yaşıyor. Pandemi sürecinde neler yaşadığına şahidim. Ülkemizin hastaneleri çok iyi, sağlık çalışanlarımız da muhteşem. Ben Mersin'in bir ilçesinde oturuyorum. İlçemde bile iki tane her açıdan son teknoloji ile donatılmış devlet hastanesi var. Halka böyle hizmet götürmek çok önemli. Bunlar takdir edilmeli. Babam "Halkım yapılan tüm hizmetleri görür ve kıymetini anlar" derdi. Yani kim ne derse desin, halkımız da görüyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Avrupa'nın en büyüğü kapanıyor! Almanya'da yüzlerce Türk ve yabancı işsiz kalacak
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
47 yolcunun testi pozitif çıktı uçuşlar 2 hafta boyunca askıya alındı
500 bin dolara satacaktı! Şanlıurfa'da operasyonda ele geçirildi
Ankara'da ek pandemi bölümü oluşturuldu! "Önce İstanbul sonra Ankara'nın piki geliyor"
Der Spiegel: Almanlar Sputnik V aşısı yaptırmak için Rusya’ya gidiyor
Liverpool, Leed United deplasmanında 1 puana razı
Aşı randevusu alma ekranı TC ile giriş MHRS aşı sırası alma sayfası
İstanbul'da doktorlar şok oldu literatüre girecek: Saatli bombayla yaşamış
Bakan Bekir Pakdemirli: 40 bin ton patates ve 10 bin ton kuru soğan dağıttık
Yorumlar 1 yorum