BIST 1.569
DOLAR 7,40
EURO 8,96
ALTIN 444,04
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Tunç Soyer bayramlarda ulaşım ücretine ilginç bir formül buldu 1 kuruş olacak

31 Mart Yerel Seçimlerini kazanarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı koltuğuna oturan Tunç Soyer, milli bayramlarda yasal olarak ulaşımı ücretsiz yapamadıklarını belirten"Sembolik olarak 1 kuruş ile hizmet vereceğiz" dedi.

Abone ol

Milli bayramlarda yasal olarak ulaşımı ücretsiz yapamayan Soyer konuya ilişkin ilginç bir çözüm buldu.

Soyer, yolcuların dini bayramlarda ulaşım araçlarından ücretsiz olarak faydalanacaklarını, milli bayramlarda ise yasal olarak ücretsiz yapamadıkları için sembolik olarak 1 kuruş ile hizmet vereceklerini belirtti. Soyer, ayrıca Kültürpark'taki eski İZFAŞ binasının, özel bir üniversiteye tahsisini iptal ettiklerini de söyledi.

Dini bayramlarda ücretsiz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, gazetecilerin kent gündemine ilişkin sorularını yanıtladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, CHP'li belediyelerden dini ve milli bayramlarda toplu taşıma araçlarını ücretsiz yapmalarını istemesinin ardından konuyu meclis gündemine getireceklerini söyleyen Tunç Soyer, yolcuların dini bayramlarda ulaşım araçlarından ücretsiz olarak faydalanacaklarını söyledi.

Sembolik ücret olacak

Soyer, milli bayramlarda ise yasal olarak ücretsiz yapamadıkları için sembolik olarak 1 kuruş ile hizmet vereceklerini belirtti. Belediye Meclisi, ücretsiz ulaşım konusunu gelecek hafta yapılacak olan toplantıda görüşecek. Karar meclisten geçtikten sonra, 19 Mayıs'ta İzmir'de toplu taşıma araçlarında ücretler, 1 kuruş olacak.

Tarihi fabrika için onay bekleniyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 35 milyon lira karşılığında satın aldığı Alsancak'taki Tarihi Elektrik Fabrikası'nın belediyeye verilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayını beklediklerini açıklayan Soyer, "Fabrikanın hem fonksiyonu hem tasarımı ile ilgili uluslararası proje yarışması açacağız. Bu yarışma ödüllü olacak. Çok iyi bir şey çıkacağını umut ediyorum. İhale tamamlandı. Cumhurbaşkanının onayı bekleniyor" dedi.

Tahsis kararı iptal

Büyükşehir Belediyesi'nin önceki dönem başkanlığını yürüten Aziz Kocaoğlu zamanında özel bir üniversiteye tahsisi yapılan Kültürpark'taki eski İZFAŞ binasına dair de açıklama yapan Soyer, şunları söyledi: "İZFAŞ eski binasının üniversiteye yapılan tahsis işlemini iptal ettik. Üniversite için başka çareler üreteceğiz, tabi ki destek olacağız."

Tunç Soyer, ayrıca CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'na destek vereceklerini, program detayının yakında netleşeceğini de ifade etti.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Binali Yıldırım mı Ekrem İmamoğlu mu daha avantajlı PİAR açıkladı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Binali Yıldırım'dan İstanbul açıklaması! 23 Haziran'da hesabını soracağız
Bayram ne zaman başlıyor Ramazan bayramı başlangıcı
Estetik burun ameliyatı hakkında merak edilenler
Rasim Ozan Kütahyalı'dan "Boşnaklara hakaret" davasının hakimine olay suçlama
Kadın gazeteciyle konuşmayan İslam Partisi liderine hapis cezası!
Yargıtay'dan sağlığı bozulan işçinin atılabilmesinin önünü açan karar
Ali Koç'un locasında sürpriz Danimarkalı
Allah'ın isimleri Ya Ganiyy ya Muğni ism-i şerifeler kaç kez okunmalı?
Çin'den ABD'ye tarifeler için misilleme uyarısı
MHP İstanbul'a çıkarma yapacak! 80 ilden gelecekler
Yorumlar 7 yorum