HABER /  GÜNCEL

Trump'tan olay sözler! Beşar Esad'ı öldürelim

ABD Başkanı Donald Trump, hergün bir tartışma veya skandalla gündeme geliyor. Trump hakkındaki son tartışmayı ABD'de kıdemli gazetecilerden Bob Woodward yeni kitabında gündeme getirdi. Kitapta yazılanlara göre Trump, Beşar Esad için "Şu lanet katili öldürelim. İçeri girip bunların çoğunu öldürelim" demiş.

ABD'de kıdemli gazetecilerden Bob Woodward'un ABD Başkanı Donald Trump hakkındaki yeni kitabı tartışmalara neden olurken, Beyaz Saray söz konusu kitabın yanlışlarla dolu olduğunu savundu. Woodward, ABD'de 1974 yılında başkan Nixon'ın istifasıyla sonuçlanan Watergate skandalını ortaya çıkaran gazetecilerden biri...

Kitapta ayrıca Donald Trump'ın Beşşar Esad için "Şu lanet katili öldürelim. İçeri girip bunların çoğunu öldürelim." dediği belirtildi.

Amerikan Washington Post gazetesinde bazı bölümleri kısmen yayımlanan Woodward'un "Korku: Beyaz Saray'da Trump" adlı kitabı, Amerikan kamuoyunda yeni tartışmaların kapısını araladı. Donald Trump ile danışmanları arasında birçok konuda ciddi uyumsuzluk ve koordinasyonsuzluk olduğu iddia edilen kitapta, Trump'ın eski Özel Kalem Müdürü Reince Priebus'a atfen, "Beyaz Saray'da birçok kişinin birbirine yırtıcı davrandığı" öne sürüldü.

TRUMP'IN ADALET BAKANI İÇİN OLAY SÖZLER: 448 sayfalık kitapta ayrıca, Trump'ın halen Adalet Bakanlığı görevini yürüten Jeff Sessions için "Zihinsel özürlü. Aptal bir Güneyli" ifadesini kullandığı iddia edildi. Aynı kitapta Trump'ın, Ticaret Bakanı Wilbur Ross'un yüzüne karşı "Sana güvenmiyorum, artık müzakerelerde yer almanı istemiyorum." dediği de yer aldı.

ŞU LANET KATİLİ ÖLDÜRELİM: Kitapta, Trump'ın 2017'deki kimyasal silah saldırısından sonra Beşşar Esad için "Şu lanet katili öldürelim. İçeri girip bunların çoğunu öldürelim." dediği iddiasına da yer verildi.

Woodward'da göre Trump, benzer şekilde, Temmuz 2017'deki bir Ulusal Güvenlik Konseyi toplantısında salonda bulunanlara tepki göstererek, "Afganistan'da sahada savaşan askerler bu işleri sizden daha iyi yapardı. Biz burada ne halt ediyoruz? Daha ne kadar adamımız ölecek ve ne kadar orada kalacağız?" ifadelerini kullandı. Donald Trump yönetimindeki Beyaz Saray'da ciddi bir "koordinasyon ve düzen sorunu olduğu" savunulan kitapta, Trump ile bazı yardımcıları arasında geçen kimi konuşmalarda küfürlü ifadelerin kullanıldığı da iddia edildi.

BEYAZ SARAY'DAN KİTABA SER TEPKİ: Raflardaki yerini 11 Eylül'de alması beklenen kitaba Beyaz Saray sert tepki gösterdi. Kitapla ilgili yazılı bir açıklama yapan Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, kitabın "uydurma birçok hikaye içerdiğini" ve "yanlışlarla dolu olduğunu" savundu. Sanders açıklamasında, "Bu kitap, büyük bölümü bazı eski kırgın çalışanların ifadelerine dayanan uydurulmuş hikayelerden başka birşey değil ve hepsi de Başkan'ı kötü gösterme amacını taşıyor." değerlendirmesini yaptı.

ABD Başkanı Trump'ın başkanlık koltuğundaki ilk yılını anlatan Michael Wolff imzalı "Ateş ve Öfke: Trump Beyaz Sarayının İçinden" adlı kitap da ocak ayında yoğun tartışmalara neden olmuş, hatta Trump kitabın yayımlanmaması için yayınevine uyarı mektubu göndermişti.
 

ÖNCEKİ HABERLER
Elif Şafak'a Ahmet Kekeç'ten ağır itham
Hülya Koçyiğit'e büyük şok! İcra geldi 700 tatilci otelden çıkarıldı
Abdulkadir Selvi: Türkiye'yi vurmasından korkuluyor
5 Eylül 2018 dolar-euro fiyatı-dolar önce çıktı sonra...
BDDK'dan milyonlarca vatandaşa uyarı!
65 yaş ödeme günleri 2020 kaç para oldu?
Yorumlar 5 yorum