HABER /  MEDYA

Elif Şafak'a Ahmet Kekeç'ten ağır itham

Elif Şafak'ın İngiliz gazetesi The Guardian'a yazdığı 'Türkiye'ye müdahale edilsin' yazısı ortalığı karıştırdı. 'FETÖ gelini' yakıştırması yapılan Şafak'ı Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç roman hırsızlığı yapmakla suçladı.

Yazar Elif Şafak İngiltere'de yayın yapan The Guardian için kaleme aldığı yazıda Türkiye için yaptığı yorumlarla tepki aldı. Elif Şafak yazısında Batı'nın Türkiye'ye müdahele etmesi gerektiğini yazdı. Şafak, Erdoğan’ın “ABD mallarına boykot” çağrıları ve “döviz bozdurma” taleplerini Avrupa'ya ve Batı'ya savaş açmak olarak değerlendirdi.

FETÖ’nün liderine yakınlığıyla tanınan ve hakkında gözaltı kararı bulunan firari gazeteci Eyüp Can ile evli olan Elif Şafak, köşe yazarlarının gündemindeydi. Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç, bugünkü yazısında hedefindeki isme "Sen bu zekâyla Nobel alamazsın kızım, vazgeç bu işlerden!" diye seslendi.

Türkiye aleyhtarı haberlerde adı çıkan Elif Şafak'ın isminin “Nobel adayı”olarak dolaştığına dikkat çeken Kekeç, yazısını böyle tamamlıyor:

ELİF ŞAFAK'A ROMAN HIRSIZLIĞI SUÇLAMASI
"Orhan Pamuk ülkesini kötüleyerek Nobel almıştı, Elif Şafak niçin alamıyordu?  Orhan Pamuk Nobel almıştı, ülkesini kötüleyen birtakım beyanlarda da bulunmuştu ama son tahlilde “yetenekli” bir yazardı... Ülkesini kötülemese de Nobel alırdı...

Şimdi soralım hatuna: Sen hangi zekânla, hangi yeteneğinle, hangi “edebî” çalışmanla bu ödüle göz diktin?
Saramago’dan ve Zadie Smith’ten “çaldığın” romanlarla mı?
Sahte “hülyalı” hallerinle mi?

FETÖ desteğinin ve “Türkiye düşmanlığı”nın bir getirisi olabilir ama bunlar yeterli değil. Hiçbir jüri, “aslı” dururken imitasyonuna (taklidine) oy vermez! Vazgeç bu işlerden!"

Ahmet Kekeç'in yazısının tamamı

Elif Şafak nereli eşi Eyüp Can kimdir FETÖ'cü mü? Biseksüel ve soyadı da...

ÖNCEKİ HABERLER
Hülya Koçyiğit'e büyük şok! İcra geldi 700 tatilci otelden çıkarıldı
Abdulkadir Selvi: Türkiye'yi vurmasından korkuluyor
5 Eylül 2018 dolar-euro fiyatı-dolar önce çıktı sonra...
BDDK'dan milyonlarca vatandaşa uyarı!
Türk esnafından dolara karşı çözüm! Artık o ülkenin parası kullanılacak
Af yasası son gelişmeler bugün ne oldu 2020
Yorumlar 2 yorum