HABER /  GÜNCEL

Bahçeli'den 'af' çıkışı! Teklifimizin arkasındayız...

MHP lideri Devlet Bahçeli, af teklifi talebini yineledi. Bahçeli, “Meclis nasıl karar verirse... Nihayetinde 50 milletvekilimiz var. Toplumsal beklenti ve ihtiyaç oluştu. Bunu dikkate almak lazım” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, af teklifi konusunda “Meclis nasıl karar verirse... Nihayetinde 50 milletvekilimiz var. Toplumsal beklenti ve ihtiyaç oluştu. Bunu dikkate almak lazım” diye konuştu. Milliyet'in haberine göre Bahçeli, önceki akşam MHP Başkanlık Divanı’nda yerel seçimde ittifak ve af konusundaki tartışmaları değerlendirdi.

 İTTİFAK ÇIKIŞININ ARKASINDA... Bahçeli, yerel seçimde ittifaka kapı aralayan çıkışına ilişkin olarak “ülkenin geleceğine yönelik hassasiyetlerimizi pazarlık konusu yapmayız. İstanbul, Ankara ve İzmir’in şer ittifakının eline geçmesi Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini tartışmaya açabilir. Kayyum yönetimindeki belediyelerin de PKK’nın siyasi uzantılarında kalması uluslararası arenada sıkıntılı bir mesaj ve görüntü oluşturur” dedi. Bu konuda AK Parti’nin tutumunun belirleyici olacağını vurgulayan Bahçeli, ekonomik krize rağmen seçimin zamanında yapılması gerektiğini kaydetti.

AFFIN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ... Bahçeli, AK Parti’nin “gündemimizde yok” dediği af teklifine ilişkin olarak da “Sonuna kadar arkasındayız” değerlendirmesini yaptı. Çalışmaların olgunlaştığını ve Meclis açıldığında yasa teklifi olarak sunulacağını belirten Bahçeli, diğer partilerle de konunun paylaşılabileceğini ifade etti. Af teklifinin “genel af” değil, infaz sürelerinde değişiklik içerdiğini, genel af gibi algılanmasının doğru olmayacağını kaydeden Bahçeli, “Meclis nasıl karar verirse... Nihayetinde 50 milletvekilimiz var. Toplumsal beklenti ve ihtiyaç oluştu. Bunu dikkate almak lazım” diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Milyonlarca Bağ-Kur'luya müjde! O borçlar silindi...
1 haftada 1500 ev satıldı Emlak Konut projelerine yoğun ilgi var
9 kız öğrencisini istismar etti! Savunması kan dondurdu
Kırgızistan'a 130 kişilik FETÖ listesi! 13'ü öncelikli...
ABD'den Pompeo-Çavuşoğlu görüşmesi açıklaması
Kulak ağrısı neden olur nasıl kolay geçer?
Yorumlar 4 yorum