HABER /  POLİTİKA

TİB vekili Barış Atay Meclis kürsüsünden Ak Parti'yi tehdit etti

TİP Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay'ın Meclis kürsüsünden hükümete yaptığı Gezi göndermesi olay oldu. Atay iyice küstahlaşarak Ak Parti'yi tehdit etti ve "Bu halk sizi iktidardan indirecek ama o gün emin olun Gezi'yi mumla arayacaksınız" dedi.

Abone ol

Vekil seçildikten sonra Türkiye İşçi Partisi’ne katılan Barış Atay, Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmayla büyük tepki çekti. Meclis kürsüsünden darbe ve ayaklanma olan ülkeleri bir bir sıralayan Atay, "Bu halk sizi iktidardan indirecek ama o gün emin olun, Gezi’yi mumla arayacaksınız" dedi.

Türkiye'yi karanlık bir senaryoya sürüklemek istediklerinin sinyalini veren Atay, Hükümeti Gezi'den de şiddetli sokak olaylarıyla tehdit etti.

 Gezi’yi mumla arayacaksınız

Barış Atay yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bugün Şili’de, Ekvador’da, Lübnan’da, Azerbaycan’da kesinlikle sokağa çıkmaz denilen insanların kendi iradelerini nasıl ortaya koyduklarını, nasıl karşı çıktıklarını görün, bakın hiç aklınızdan çıkmayan Gezi’yi düşünün. Bu halk sizi bir gün iktidardan mutlaka indirecek ama o gün emin olun Gezi’yi mumla arayacaksınız.”

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri İngiliz istihbaratçı İstanbul’da ölü bulunmuştu sonunda ortaya çıktı! Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Diyarbakır'da Güney Koreli turist öldürüldü
Modanisa, Bereketli Cuma kampanyasını 140 ülkeye taşıyor
Fatih Terim'in yüzünü güldüren gelişme
Salih Uçan'dan yıllar sonra gelen Aziz Yıldırım itirafı
Öğretmenlerin alan değişikliği atama takvimi açıklandı
Su Sümeyye Atlı Engin kimdir Kuaförün Sensin Su evli mi eşi kimdir?
Yorumlar 26 yorum