BIST 1.443
DOLAR 8,56
EURO 10,38
ALTIN 510,66
HABER /  POLİTİKA

TBMM'de 23 Nisan özel oturumunda Kılıçdaroğlu 128 milyar doları sordu

TBMM'de 23 Nisan Özel Oturumu'nda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 128 milyar dolar tartışmasıyla ilgili paranın hangi kur üzerinden satıldığını sordu.

Abone ol

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında, TBMM'nin açılışının 101. yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla özel gündemle toplandı.

Oturumda söz alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  Hukuk sistemimizin askeri ve sivil darbe hukukundan arındırılmasını istediklerini söyledi.

"Gençler ve çocuklar, kimse umutsuzluğa kapanmasın Allah'ın izniyle bunların tamamını yapacağız. Bu güzel ülkede huzuru ve mutluluğu sağlayacağız. ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti:

"Bu meclisin yolsuzluklar konusunda çok duyarlı olması ve tüyü bitmemiş yetimin hakkını sonuna kadar savunması gerekir. Bu meclisin Milli Kurtuluş Savaşı sürecinde bile ülkenin KHK ile yönetilmesine izin vermediğini bilmesi gerekir. Bu meclisin Türkiye’nin en temel sorunlarını yeri geldiğinde masaya yatıran, çözümler üreten bir sorumluluğunun olduğunu bilmesi gerekir.

Bu meclisin Merkez Bankası'ndaki 128 milyar doların hangi bankalarla kimlere hangi kur üzerinden satıldığını bilmesi gerekir. 

Bu meclisin kamu kuruluşlarının, kamu kurumlarının neden sadece bazı gazetelere ilan verdiğini araştırması gerekir. Bu meclisin yürütme organının yargı üzerindeki tahakkümüne izin vermemesi gerekir. Bu meclisin gencecik çocuklarımızın neden geleceklerini yurt dışında aradıklarını araştırması gerekir. Bu meclisin Cumhuriyet'imizi demokrasi ile taçlandırmak gibi bir görevinin olduğunu asla ve asla unutmamak gerekir.

Bu meclise tarih önünde saygınlık kazandıracak olan bu söylediklerimin yapılmasıdır. Bunları yapacak sorgulayacak olan meclis halka güven veren bir meclistir. Biz böyle bir meclis istiyoruz. Biz hukuk sistemimizin askeri ve sivil darbe hukukundan arındırılmasını istiyoruz. Biz hak istiyoruz, hukuk, adalet istiyoruz. Biz milletin vekillerini millet seçsin istiyoruz. "

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Adana'da polis ekipleri ihbar üzerine gitti korkunç manzarayla karşılaştı kesip parçalamışlar Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'den kısa çalışma ödeneği açıklaması
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Antalya'da kapıyı açan olmayınca acı gerçek ortaya çıktı! Eve giren şok oldu
23 Nisan'da en acı kaza: Çanakkale'de 2 yaşındaki kız çocuğu kamyonetin altında kaldı
Eski sevgilisi tüm parasını elinden aldı! Ölüm tehdidi alan kadın korkudan otomobilde yaşıyor
Çocukların sürekli parmakları deliniyor büyük acı yaşıyorlar! 1500 TL maliyeti var
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cuma namazı çıkışı açıklamalar sizden ricam tedbirlere uyalım
Bakan Vedat Bilgin: Kısa çalışma süresi 3 ay uzatıldı
UEFA, EURO 2020 için şehir değişikliğine gitti
FIFA duyurdu: 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda bir Türk hakem
Yorumlar 7 yorum