BIST 1.408
DOLAR 8,06
EURO 9,67
ALTIN 460,38
HABER /  POLİTİKA

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ın kabrini ziyaret etti

Demirören Haber Ajansı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, vefatının 10. yıl dönümünde merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın kabrini ziyaret etti. 

Abone ol

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, merhum Başbakan Merhum Necmettin Erbakan vefatının 10'uncu yılında kabri başında ziyaret etti.

Ziyaretin ardından konuşan Şentop, "Kıymetli Erbakan hocamız Türkiye Cumhuriyetine büyük hizmetler etmiş birisi. Önce akademisyen olarak daha sonra sivil toplum kuruluşlarında ardından milletvekili olarak parlamentoda siyasi parti genel başkanı olarak siyasette, daha sonra da 54'ncü hükümette başbakan olarak memleketimize büyük hizmetler yapmıştı. Hizmetleri sadece kendi yaptıklarıyla değil, yetiştirdiği insanlarla ve Türkiye'ye sunmuş olduğu ufukla, projelerledir. Aynen isminde olduğu gibi necmuddindir. Yani dinin yıldızıdır" dedi.

Necmettin Erbakan'ın zor zamanlarda siyaset yaptığını söyleyen Şentop, "Kendi alanında akademisyen olarak iş hayatında çalışmış olsaydı çok parlak başarılar elde edebilirdi. Ancak kişisel özellikleri ve ikbalini inandığı dava uğruna feda etmeyi, bu yolda gayret göstermeyi seçmiştir. Jenerasyonuna baktığımızda rahmetli Ecevit, Demirel ve Türkeş'le beraber siyaset yapmışlardır. Kendisinin seçmiş olduğu alan Türkiye'de zor bir alandır. Bu alanda siyaset yapabilmek için büyük özgüvene sahip olmak, davaya adanmış olmak gerekirdi. Tüm bu vasıflar zor zamanda çıkmış olduğu yolda kendisiyle beraber yetiştirdiği kişilerle yürümüştür. Milli görüş siyasetini yapmanın zor olduğu zamanda Türkiye'yi bu noktaya getirmiştir. Kendisini rahmetle anıyoruz" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Kovid-19 aşısı öncesi ağrı kesici uyarısı! Bilim Kurulu Üyesi Prof. Levent Akın’dan önemli açıklama
AVM'ler için 'pazar günü' tartışması: İstihdam kaybına neden olur
TOGG fabrikasının inşaatı havadan böyle görüntülendi
Long Kovid nasıl anlaşılıyor? Prof. Dr. Osman Müftüoğlu tek tek yazdı
Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli gıda fiyatlarının düşeceği tarihi açıkladı
Hulusi Akar'dan 'Yunanistan' çıkışı: 3-5 jet, 3-5 savaş gemisi almakla bir yere varamaz
Osmaniye'de 4 kadını taciz eden şahıs yakalandı
Başörtüsü mağduru Hanife Demir azmi ile herkese örnek oldu
Biden: İran'a 'cezasız kalacak şekilde hareket edemezsiniz, dikkatli olun' dedik
Sancaktepe’de 13 yaşındaki çocuk intihar etti geriye veda mektubu bıraktı
Yorumlar 1 yorum