BIST 11.136
DOLAR 33,09
EURO 36,10
ALTIN 2.593,09
HABER /  GÜNCEL

Talimat geldi dedi duyurdu! En düşük maaş asgari ücrete tamamlanacak

Adana'da Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, "5 bin TL olan bayram ikramiyemizi 7 bin TL'ye çıkardık. En düşük emekli maaşı olarak 10 bin TL alan tüm emeklilerimizin kazancını asgari ücrete tamamlıyoruz" dedi. Aydar talimatın CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den geldiğini dile getirdi.

Abone ol

Adana Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar daha önce yaptığı açıklamasında ilçede yaşayan ve şartları karşılayan emeklilere 5 bin lira bayram ikramiyesi ödemelerini bayram öncesi vereceklerini duyurmuştu. İkramiye verilen emeklilerle bir araya gelen Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, 5 bin liralık ikramiyelerde rakamı yükselttiklerini açıkladı.

Asgari ücrete tamamlandı

31 Mart Seçimleri öncesinde vermiş oldukları sözü tuttuklarını belirten Başkan Aydar, "31 Mart öncesinde Ceyhan'da emeklilerin yanındayız demiştik. 5 Bin TL olan bayram ikramiyemizi genel başkanımızın talimatı üzerine 7 bin TL'ye çıkardık. Yani en düşük emekli maaşı olarak 10 bin TL alan tüm ihtiyaç sahibi emeklilerimizin kazancını bu ay asgari ücrete tamamlayarak yanında olduk. Tüm emeklilerimize huzurlu ve mutlu bayramlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

5 yıl boyunca geçerli olacak

5 yıl boyunca tüm bayramlarda Ceyhan Belediyesi olarak en düşük emekli maaşını asgari ücrete tamamlayacaklarını belirten Aydar, "Sosyal-demokrat belediyecilik açısından bunu çok önemsiyorum. Ne söz verdiysek hepsini tutmaya devam ediyoruz" ifadelerine yer verdi.

Ceyhan Belediyesi tarafından Kurban Bayramı öncesi 2 bin 750 emekliye ikramiye verilecek. Açıklanan 7 bin TL'lik ikramiyeden dolayı mutluluğunu ifade eden emeklilerden Mustafa Dere, "Çok memnun olduk, çok sevindik. Aldığımız ikramiye ile torunlarımızı da sevindireceğiz" dedi. Bir diğer emekli Veli Çoban ise, "Kadir başkan bize bu ikramiyeyi verdi. Onun sayesinde kurban keseceğiz. Allah ondan razı olsun” şeklinde yorumda bulundu.