BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81
HABER /  POLİTİKA

Süleyman Soylu'dan Kadınlara koruyucu tedbir kararı açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kadına yönelik şiddet olaylarıyla ilgili olarak ''Gerek kolluk birimlerimiz, gerek mülki idare amirlerimiz böyle bir mesele geldiğinde lütfen tedbir kararı vermekten çekinmesinler ve gecikmesinler. Çünkü sonrasında 'eyvah' yetmez. Hatta 'bu kararları verirken gecikmeyin' demek bile belki doğru değil, acele edin.'' dedi.

Abone ol

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Mülki İdare Amirleri Eğitim Semineri' programında konuştu.

Bakan Soylu, şu ifadeleri kullandı; ''Türkiye, AK Parti hükümetleriyle birlikte bu meselede samimi bir gayret ortaya koymuştur. Bunun en önemli ve kilit adımı da 2012 yılında kabul edilen 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'dur. Türkiye'de daha önce örneği olmayan önemli bir adımdır, bana göre de aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadelede milattır.

Kadınlara koruyucu tedbir kararı
Gerek kolluk birimlerimiz, gerek mülki idare amirlerimiz böyle bir mesele geldiğinde lütfen tedbir kararı vermekten çekinmesinler ve gecikmesinler. Çünkü sonrasında 'eyvah' yetmez. Hatta 'bu kararları verirken gecikmeyin' demek bile belki doğru değil, 'acele edin'. Öyle hassas davranın ki şiddet mağduru bir kadın, sizin yanınızdan asla tedbir alınmamış şekilde çıkmasın. 'Gittim ama bir şey yapmadılar' demesin.

Şiddeti uygulayan şüpheliye dönük alınan önleyici tedbir kararlarında, geçen yılın 10 ayına göre yüzde 70 artış yaşanmıştır."

ÖNCEKİ HABERLER
Afşin Emre Kayıpmaz: Acil hallerde hastanelerin acil servislerine gitmek karantina ihlali sayılmaz
BDDK'dan normalleşme hamlesi! Aktif rasyosu düzenlemesi kaldırıldı
Bakan Ruhsar Pekcan'dan esnafa müjde! Yeni bir çalışma daha başlattık
Bülent Arınç görevi nedir 2020 Bülent Arınç ne yapıyor?
ABD'li uzmandan dikkat çeken rapor: Türkler kazandı
Galatasaray'da Falcao ve Diagne topun ağzında
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Beydemir 'Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları' listesinde
Sivas'ta yeni doğmuş bebeği çıplak halde araziye bıraktılar
Aslı Ilıcak DEVA Partisi'nin İstanbul yönetimine girdi! İşte o liste
Bülent Arınç ne dedi Demirtaş açıklaması istifa mı getiriyor?
Yorumlar