BIST 1.144
DOLAR 8,08
EURO 9,56
ALTIN 494,50
HABER /  POLİTİKA

Süleyman Soylu 'doktora görün' dedi Ümit Özdağ yanıt verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, halkı Suriyelilere karşı kışkırtmakla suçladığı İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'a "bulduğunuz doktorlara tedavi ettirin" dedi. Özdağ, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Kendine güveniyorsan gel Suriyeli sığınmacıları konuşalım” diye yanıt verdi.

Abone ol

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ile İYİ Partili Ümit Özdağ Suriyeli sorunu üzerinden kapıştı. Antalya’nın Kemer ilçesindeki bir otelde İl Göç İdaresi Müdürleri İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Soylu, Özdağ'ı kamuoyunu yanlış bilgilendirmek ve tahrik etmekle suçladı.

"Biz verilerle yalanlamaktan usandık"

Özdğ'ı akıl almaz felaket senaryoları ortaya koymakla eleştiren Soylu, şu ifadeleri kullandı: 

"Profesör olması cahil olmasını engellemez ki. Yerleştirmeye çalıştıkları fikir 'hepsi gidecek mi, gitmeyecek mi.' Toplumu buna şartlamaya, bir cadı avına motive etmeye çalışıyorlar. Göç genel müdürlüğümüz twitter hesabından bunlara cevap veriyor, biz verilerle yalanlamaktan usandık, ne yazık ki bu kişiler bu tezviratlarından bıkmadılar. Bu iftiralardan yalanlardan bıkmadılar usanmadılar.

"Bu adamın tedaviye ihtiyacı var"

Biraz vicdanınız varsa bu adamı susturun. Bu adamın yalanlarını, biraz bu adama karşı dostluğunuz varsa yakın bulduğunuz doktorlara tedavi ettirin. Bu adamın tedaviye ihtiyacı var hasta. Mazlum insanların üzerine hakaret, tehdit bindiren bu adamın tedaviye ihtiyacı var. Eğer aynı siyasi partiye mensupsanız, başta genel başkana buradan çağrıda bulunuyorum ne olursunuz bu adamın başka işleri de var bunu sizler de biliyorsunuz. Bu adamın tedaviye ihtiyacı var. Bunu masum insanlarla uğraşmaktan alıkoyun. Attığı tweetlerle sosyal medyadaki sapkın yaklaşımlarından uzaklaştırmaya çalışın. Bunu göçle ilgilenen birisi olarak söylüyorum. Bu adamı Türkiye’nin bu politikalarının yakasından ne olursunuz düşürün.”

Özdağ'dan televizyon daveti

Soylu'nun sert sözlerle eleştirdiği Özdağ'dan yanıt gecikmedi. Twitter hesabından açıklama yapan Özdağ, Soylu'yu televizyon programında bu konuyu tartışmaya davet etti.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Arkeolojik kazıda bulundu kimse açamaya cesaret edemiyor içinde kara büyü var Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Mevlit Kandili ne zaman 2019 rekat namazı nasıl niyet edilerek kılınır?
Hakkari'de doğal gaz test çalışmaları tamamlandı vatandaş başvuru için akın etti
2020 MTV fiyatları 1-3 yaş arası araç vergisi zamlı oranlar
Emlak vergisi 2. taksit ödeme sorgulaması online nasıl ödenir?
18 Kasım tatili kaç gün sürecek MEB 2019-2020 tatil günleri takvimi
29 Ekim şiirleri kısa 1 kıtalık-2 kıtalık 29 Ekim sözleri
Yorumlar 21 yorum