HABER /  MHP

Devlet Bahçeli: Cumhurbaşkanı'nın alacağı karar ne olursa olsun yanındayız

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın olası ABD ziyaretine ilişkin açıklama yaptı. Bahçeli açıklamasında "Cumhurbaşkanı'nın alacağı karar ne olursa olsun yanındayız." ifadelerine yer verdi.

MHP lideri Bahçeli'den Erdoğan'ın olası ABD ziyaretine ilişkin destek mesajı geldi. Gazetecilerle bir araya gelerek soruları yanıtlayan Bahçeli açıklamasında şunları söyledi:

-"Cumhurbaşkanımızın ABD’ye gidip gitmeyeceği konusundaki tartışmaları ve fikri münakaşaları elbette yakından izliyorum. Her gün televizyonlarda, gazete köşelerinde yorum ve değerlendirmeler yapılıyor. Bunları takip ediyorum. Ancak bugüne kadar Sayın Cumhurbaşkanımızın ABD’ye gidip gitmemesi hususunda bırakınız bir açıklama yapmayı, imada dahi bulunmadım. Öncelikle ve önemle ifade etmeliyim ki, Cumhurbaşkanımızın ABD ziyareti hakkındaki kararı tamamıyla kendi takdiridir.

"Desteğimiz tamdır"

Bütün gelişmeleri, milli ihtiyaçları, dış politikayla ilgili hedefleri siyasi akıl ve amaç süzgecinden geçirip bir sonuca ulaşacak olan da Sayın Erdoğan’dır. Devleti yöneten bellidir. Hükümet bellidir. Karar alma mekanizmaları da bilinmektedir. 

Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın alacağı karar ne olursa olsun yanındayız, desteğimiz tamdır.

Hassasiyet düzeyi bir hayli fazla olan bu meseleyle ilgili ülkemizin elini zayıflatmaktan azami derecede ve kesinlikle kaçınırız." dedi.

"Yanında duracağız"

"Sayın Cumhurbaşkanımızın alacağı karar ne olursa olsun saygımız vardır, yanında duracağımız açıktır." diyen Bahçeli, Türkiye'nin dış dünyaya karşı tek ses, tek yürek, tek nefes olması gerektiğine dikkat çekti.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Arkeolojik kazıda bulundu kimse açamaya cesaret edemiyor içinde kara büyü var Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
18 Kasım tatili kaç gün sürecek MEB 2019-2020 tatil günleri takvimi
HP'yi satın almak için 27 milyar dolar teklif
Emlak vergisi sorgulama 2 taksit ödemesi nasıl yapılır?
EYT haberleri son durum 5 Kasım bugün hangi gelişmeler oldu?
Samsunspor’dan 'Ertuğrul Sağlam' açıklaması
Emekli olunca ne kadar maaş alırım maaş hesaplama
Yorumlar 20 yorum