BIST 1.320
DOLAR 7,85
EURO 9,42
ALTIN 457,41
HABER /  GÜNCEL

Süleyman Soylu: 3 Kasım'da tahliye plan tatbikatımız olacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ''3 Kasım Salı günü Kağıthane’de toplanma alanlarına ilişkin tahliye plan tatbikatımız olacak.'' dedi.

Abone ol

İstanbul'da Afet Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı'na katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, depreme karşı yapılacak tatbikatlara değindi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 3 Kasım Salı günü, İstanbul Kağıthane'de toplanma alanlarına ilişkin tahliye planı tatbikatının ilk adımının gerçekleştirileceğini bildirdi.

''Terör örgütü vicdanlarını da söküp almış''
Soylu, ''Dün Van depremi nedeniyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgemizi istismar etmeye çalışan malum siyasi partinin yöneticileri, Van depreminde devletin orayı sahipsiz bıraktığını ifade ediyorlar. Terör örgütü sadece akıllarını karıştırmamış, vicdanlarını da söküp almış." dedi.

PKK'lı terörist Ferhat Tekiner
''6 aydır takip ettiğimiz bir teröristi.'' diyen Soylu, ''6 aydır Türkiye'ye getirebilmek için öze bir çaba sarf ettik. Sadece getirilmeyi sonuç olarak görmüyoruz. Canlı yakaladığımızda daha iyi sonuçları sökebilme kabiliyetine sahibiz." şeklinde konuştu.

ABD Büyükelçiliği'nin uyarısıyla ilgili açıklama
Bakan Soylu, "Elbetteki istihbari bir takım değerlendirmeler söz konusu olabilir ama alınacak kararları kendi internet sitesinden duyurmak gibi bir başka ülkeyi töhmet altında bırakabilecek bir davranış yakışır bir davranış değildir. Bir duyuruyu paylaşmanın diplomatik bazı gereklilikleri söz konusudur. ABD Büyükelçiliği usul, erkan ve adaptan yoksun bir davranışı ortaya koymuştur" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Gaziantepli Soner Bozaslan 6 yılda 150 defa iş değiştirdi karısını aldatan patronunu ele verdi
Mesut Özil, aile isteğiyle Fenerbahçe'ye geliyor
Polonya Cumhurbaşkanı Duda koronavirüse yakalandı
Türkiye'nin S-400 testi Pentagon'u kızdırdı: En güçlü şekilde kınıyoruz
Erol Bulut ve Emre Belözoğlu'ndan Ömer Faruk Beyaz'a moral
Kreşler ve anaokulları kapandı mı özel kreşlerin durumu yeni haber
Yorumlar 5 yorum