BIST 10.738
DOLAR 32,89
EURO 35,33
ALTIN 2.458,12
HABER /  GÜNCEL

Son dakika Diyanet İşleri'nden Sakarya'daki sapık şeyhe sert tepki! Şeref yoksunu...

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan son dakika yapılan yazılı açıklamada Sakarya'da yaşanan çocuk tacizcisi şeyhe sert tepki gösterildi. Açıklamada, “Çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir” denildi

Abone ol

Diyanet İşleri ülke gündeminde infial yaratan Sakarya'daki şeyh skandalı ile ilgili sessizliğini bozdu. Diyanet, yaptığı açıklamada, "Hak ettiği en ağır cezanın verileceğine inancımız tam" ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"İlim ve irfan ile alakası olmadığı halde, kendilerine menfaat devşiren din istismarcılarına karşı da aziz milletimizi bir defa daha uyarıyoruz. Hem dini duygu ve değerlerimizin hem de gözbebeğimiz olan çocuklarımızın istismara karşı korunması için herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz."

Ne olmuştu?

Dün Fatih Nurullah takma adlı sözde tarikat lideri Eyüp Fatih Şağban'ın (58), müridlerinden birinin 12 yaşındaki kızını istismar ettiği ortaya çıktı. Tepki çeken iddia sonrası 'çocuğa yönelik cinsel istismar' suçundan tutuklanan Şağban, istismara uğrayan çocuğun yaşadıklarını anlatmasıyla yakayı ele verdi. Küçük kız, pedagoglara Şağban'a çay götürdüğü sırada tacize uğradığını anlattı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Fatih Nurullah nereli eşi kimdir? Uşşaki Tarikatı liderinin ses kaydı
Foto Galeri Fatih Nurullah nereli eşi kimdir? Uşşaki Tarikatı liderinin ses kaydı Galeriye Gözat