BIST 1.404
DOLAR 8,06
EURO 9,64
ALTIN 451,65
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Sivas Valisi Salih Ayhan eski CHP'li vekil Şimşek hakkında suç duyurusunda bulundu

SİVAS Valisi Salih Ayhan, eski CHP Milletvekili Berhan Şimşek hakkında, vali ve kaymakamlara yönelik ifadeleri nedeniyle avukatı aracılığıyla Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. 

Abone ol

Ayhan, Kardeşler Aile Sağlığı Merkezi açılışı ve ambulans dağıtım programının ardından yaptığı açıklamada, Şimşek'in kullandığı ifadelerin çok çirkin olduğunu söyledi. 

Devlete hizmet sunan, kamu hizmeti görevinde bulunan kişileri bu şekilde zan altında bırakacak, yıpratacak nahoş ifadeleri şiddetle kınadığını belirten Ayhan, "Biz devletimizin ve milletimizin sadık birer hizmetkarı olarak aşkla, şevkle, yılmadan, yıkılmadan milletimize ve devletimize hizmet edeceğiz." dedi. 

Şimşek'in kullandığı ifadelerin üzüntü verici olduğunu vurgulayan Ayhan, avukatı aracılığıyla Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğunu aktardı.

Vali Ayhan, "Bu konuda yasal hakkımızı kullanarak, hukuk nezdinde gerekli takibatı yapacağımı söyleyebilirim. Bütün meslektaşlarım bu konuda üzüntülü. Devletimizin ve milletimizin sadık bir hizmetkarıyız. Çok üzüntü verici, bütün meslek camiasının, kaymakamlarımızın, tüm yargı mensuplarımızın bunu şiddetli şekilde telin ettiğini de ifade edebilirim." diye konuştu. 

22. Dönem CHP Milletvekili Berhan Şimşek, televizyon kanalında katıldığı programda "vali militan, kaymakam militan" şeklinde ifadeler kullanmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Muharrem İnce parti çalışmalarına hız verdi! 'Tüzüğümüzü oy birliğiyle kabul ettik'
Nijerya'da kaçırılan gemicinin son sözlerini kardeşi anlattı
RTÜK’te ikinci Ebubekir Şahin dönemi
Nevşehir'de 10 gündür kayıptı! Yürek yakan haber geldi
Türkiye ile Yunanistan arasında istikşafi görüşmeler yeniden başladı
Transferin gözdesi Ali Akman: Hedefim direkt Avrupa
Fenerbahçe'den İrfan Can Kahveci bombası
AstraZeneca’dan AB'ye sevindirici haber! Korona aşısı 2021'in ilk çeyreğinin sonuna yetişecek
Fenerbahçe'de 3 isim kazan kaldırdı: Gitmiyoruz
Reel kesim güven endeksi Ocak'ta yükseldi
Yorumlar 1 yorum