BIST 7.914
DOLAR 28,98
EURO 31,21
ALTIN 1.866,62
HABER /  POLİTİKA

Şirin MHPyi baraj altına attı

Genç Parti seçimden kaçıncı parti çıkacak? İşte Emin Şirin'in iddiası..

Abone ol

Genç Parti Genel Başkan Yardımcısı Emin Şirin, Genç Parti'nin (GP), seçimde AK Parti ve CHP'den sonra üçüncü parti olacağını savundu.

Edirne'de bir kahvehanede gazetecilerle sohbet toplantısı yapan Emin Şirin, partisinin seçimde baraj sorunu yaşayıp yaşamayacağı konusundaki soru üzerine, partisinin baraj sorunu olmadığını belirterek, halk tarafından yoğun bir ilgiyle karşılaştıklarını söyledi.

SANDIKTAN ÜÇÜNCÜ PARTİ ÇIKACAĞIZ

Şirin, ''GP sandıktan AK Parti ve CHP'den sonra üçüncü parti olarak çıkacak. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ise anketlerde baraj altında görülüyor. Ancak parti olarak MHP'nin barajı aşarak meclise girmesini temenni ediyoruz'' dedi.

İBO EZİLENLERİN SİMGESİ

Şirin, bir gazetecinin, İbrahim Tatlıses'in GP'ye katkısının nasıl olacağı yönündeki sorusu üzerine, Tatlıses'in ''ezilenlerin simgesi'' olduğunu bildirdi.

''Tatlıses'in transfer edildiği'' yönündeki söylentilerin asılsız olduğunu ifade eden Şirin, ''Biz 'Ezilenler İktidar Olacak' söylemiyle yola çıktık. İbrahim Tatlıses de bu ülkede ezilenlerin simgesi olmuştur. Allah vergisi sanatıyla, kendi ifadesiyle mağaradan starlığa yükselmiş bir halk adamıdır'' diye konuştu.