HABER /  DÜNYA

Sınırda korkutan gelişme! Binlerce İran askeri bölgede!

Binlerce Suriyelinin ölümüne sebep olan Esad bu kez muhaliflere karşı büyük bir savaş başlattı.

Suriye ordusu Halep'teki muhaliflere karşı İran ve Lübnan Hizbullahı ile birlikte Rusya'nın hava desteğiyle kara operasyonu başlatacak.

İngiliz haber ajansı Reuters, iki üst düzey bölge yetkilisine dayandırdığı haberinde, Suriye ordusunun kısa süre içinde Halep'teki muhaliflere karşı İran ve Lübnan Hizbullahı ile birlikte Rusya'nın hava desteğiyle kara operasyonu başlatacağını belirtti.

BÜYÜK BİR SAVAŞ HAZIRLIĞI VAR

Planlardan haberdar olan bir yetkili, "O bölgede büyük savaş hazırlıkları olduğu açık. Suriye ordusu geniş çaplı mobilize ediliyor... Seçkin Hizbullah savaşçıları ve son günlerde kademeli olarak gelen binlerce İranlılar da" dedi.

iran askeri

ESAD'A DESTEK İÇİN OPERASYON BAŞLATACAKLAR

Gizlilik kaydıyla konuşan her iki yetkili de operasyonun kısa süre içinde başlayacağını ve geçen hafta Hama şehrinde muhalifleri hedef alan aynı birlik tarafından kara hücumuna genişletileceğini belirtti. Yetkililer, Esad'a destek vermek üzere operasyonda yer almak için binlerce İran askerinin bölgeye ulaştığını da ifade etti.

TÜRKİYE SINIRINA ÇOK YAKIN

Türkiye sınırına yakın bölgedeki Halep şehri ve çevresindeki yerlerin kontrolü, Şam rejimi, Devlet Başkanı Esad'a karşı savaşan muhalifler ve kente yakın kırsal alanları kontrolünde bulunan IŞİD arasında bölünmüş durumda.AMERİKALILARA VE RUSLARA KARŞI CİHAT ÇAĞRISI YAPTILAR

IŞİD, dün yayınladığı bir sesli mesajla, tüm dünyadaki Müslümanları Ruslara ve Amerikalılara karşı cihat başlatmaya çağırdı. IŞİD Sözcüsü Ebu Muhamemd el Adnani, "Her yerdeki Müslüman gençler, İslam'a karşı haçlı savaşı veren Ruslara ve Amerikalılara karşı cihat başlatın" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Diyarbakır'da operasyon asker sevkiyatı sürüyor
THY uçağındaki bu yolcu bakın kim?
Canlı bombanın babası her şeyi anlattı!
Muhalefet liderleri dublaj siyaseti yapıyor
Murat Ülker'in sağkolu oldu
Emekli olursam ne kadar emekli maaşı alırım hesaplaması
Yorumlar 9 yorum