HABER /  GÜNCEL

Diyarbakır'da operasyon asker sevkiyatı sürüyor

DİYARBAKIR Lice, Kocaköy, Hani ve Hazro'da operasyon. Diyarbakır'da operasyon sonrası askeri hareketlilik yaşanıyor.

Diyarbakır'ın Lice, Kocaköy, Hani ve Hazro kırsalında tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

Operasyon kapsamında bölgeye helikopterle çok sayıda asker indirildi. Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı helikopter pistinde sabah saatlerinden itibaren başlayan askeri hareketlilik yoğun bir şekilde sürüyor. Peş peşe inen helikopterler askeri birliklerden getirdikleri askerleri indirirken, operasyona katılacak olan askerleri de bölgeye götürüyor. Lice, Kocaköy, Hani ve Hazro kırsalında tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik başlatılan operasyon kapsamında kış öncesinde teröristler tarafından yapılan hazırlıklar ve sığınakların imha edilmesinin planlandığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesinde geçtiğimiz gün yapılan duyuruda, Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında yapılan operasyonda tespit edilen bölücü terör örgütü hedeflerine yönelik olarak düzenlenen hava harekatında 14 bölücü terör örgütü mensubu teröristin etkisiz hale getirildiği açıklanmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
THY uçağındaki bu yolcu bakın kim?
Canlı bombanın babası her şeyi anlattı!
Muhalefet liderleri dublaj siyaseti yapıyor
Murat Ülker'in sağkolu oldu
Kılıçdaroğlu Davutoğlu'na hangi ismi verdi?
28 Ekim okullar tatil mi MEB öğleden sonra okullar var mı?
Yorumlar