BIST 1.538
DOLAR 7,39
EURO 9,01
ALTIN 441,89
HABER /  KÜLTÜR VE SANAT

Sinemaların açılış tarihi ertelendi

Sinema sektörünün talebi, Kültür ve Turizm Bakanlığı'yla yapılan görüşmeler sonucunda; 31 Aralık’a kadar faaliyetlerine ara verilen sinema salonları için bu süre 1 Mart’ta uzatıldı.

Abone ol

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Sinema Salonları ile ilgili ek genelge gönderdi. Genelge ile 31 Aralık’a kadar faaliyetlerine ara verilen sinema salonları için bu süre 1 Mart’ta uzatıldı. Valiliklere gönderilen genelgede, kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken yeni kurallar ve önlemler alındığı belirlendiği hatırlatıldı. Alınan önlemler kapsamında sektörün talebi doğrultusunda sinema salonlarının faaliyetlerinin de 31 Aralık tarihine kadar durdurulması kararlaştırıldığı anımsatıldı.

Tedbirlere devam
Genelgede, gelinen aşamada, gerek sektörün bu yöndeki talepleri gerekse Kültür ve Turizm Bakanlığı'yla yapılan görüşmeler sonucunda; salgınla mücadelede alınan tedbirlerin devamının sağlanması ve desteklenmesi amacıyla sinema salonlarının faaliyetlerine 1 Mart 2021 tarihine kadar ara verilmesinin uygun olacağının değerlendirildiği ifade edildi.


Bu doğrultuda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27’nci ve 72’nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararları ivedilikle alınacak.
Alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilecek ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlem başlatılacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Mahmut Tuncer nereli kaç yaşında babası kimdi?
FETÖ'nün kilit ismi Kamil Bakum Ümraniye'de yakalandı! 'Konuşursa Yazıcıoğlu suikastı aydınlanacak'
İtalyan devleri Uğurcan Çakır'ın peşine düştü
Cuma namazı için camilere gidilebilecek mi? İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi
Mahmut Tuncer'in eşi Işıl Tuncer kimdir kaç tane çocuğu var?
Abdülkadir Ömür Fransa yolcusu! Teklife 'evet' dedi
Amasya'da belediyeden örnek uygulama! Yüzde 50 indirim yapıldı
Merkez Bankası swap verilerini günlük yayımlayacak
Adana'da genç kız olayın şokunu atlatamadı! Gözyaşlarına boğuldu
Galatasaray'dan Diego Costa hamlesi! İspanyollar duyurdu
Yorumlar