BIST 2.980
DOLAR 17,95
EURO 18,26
ALTIN 1.016,71
HABER /  GÜNCEL

Şehit Bahtiyarın son arzusu

Tunceli'ye gönüllü gitti. 2 evladı vardı. Son telefonu arkadaşına açtı. Türk halkından isteği şuydu...

Abone ol

Tunceli'de Uzunçayır Jandarma Karakolu'na teröristlerce düzenlenen silahlı saldırıda şehit düşen uzman çavuş Bahtiyar Şimşek'in Kaman'daki evine ateş düştü.

Kırşehir'in Kaman ilçesi doğumlu Uzman Çavuş Bahtiyar Şimşek'in şehit haberinin ulaştığı memleketi Kaman yasa büründü.

ANKARA'DAN GÖNÜLLÜ GİTMİŞTİ

Şehit'in babası Süleyman Şimşek, oğlunun gönüllü olarak Tunceli'ye gittiğini söyleyerek, "4 gün önce operasyon dönüşü beni aramıştı. 11. ayın 15'inde gelecekti. Esas görevi Ankara Güvercinlik'teydi. Ankara'dan 60 arkadaşı ile gönüllü gitmişti. Ne yapalım. Mukadderat böyleymiş. Vatan, millet, Mehmetçik sağ olsun" dedi.

BALKONLARINIZA BAYRAK ASIN

Şehit askerin yakın arkadaşları, Şimşek'in Çukurca'da 13 askerin şehit olması sonrasında kendilerine cep telefonu ile mesaj çektiğini ve şehitlere sahip çıkmalarını istediğini söyleyerek, "Kendisi bize mesaj göndererek Çukurca'da şehit düşen askerlerin analarının ocağına ateş düştüğünü, tepkimizi göstermemizi ve evlerimize, balkonlarımıza bayrak asmamızı istedi. Böylelikle bu vatanın kime ait olduğu görülsün istemişti. Arkadaşlarını düşünüyordu. Böyle bir mesaj çekti ama ateş kendi ocağına düştü. 2 çocuğu ve eşi var. Mekanı cennet olsun" diye konuştu.

SINIR ÖTESİNİ BEKLİYORDU

Şehit Uzman Çavuş'un ölmeden önce büyük bir sabırsızlıkla sınır ötesi operasyonu beklediğini kaydeden arkadaşları, "Kendisi 3 gün önce bizi aradığında 'Operasyon kararı çıksa da Kuzey Irak'a girsek, sınır ötesi harekat yapsak, şurayı temizlesek. Her gün böyle şehitler veriyoruz, bu acılar dinse ve kontrol bizim elimize geçse' diyordu. Şimdi kendisi yok, şehit düştü. Sınır ötesi kararı çıktı ama kendisi göremeyecek" ifadelerini kullandı.

BİZE KALAN İKİ EMANETİ

Şehit askerin doğduğu evin kapısına Türk bayrağı asılırken, biri 2.5, diğeri 4 yaşındaki İlker ve Alper isimli çocuklarının Türk bayrağına sarılmaları yakınlarını gözyaşlarına boğdu. Acı haberi alınca baygınlık geçiren şehit askerin eşi Selda Şimşek ve annesi Aysel Şimşek, yakınları tarafından teselli edilmeye çalışıldı.

ÖNCEKİ HABERLER
Ermenistanın kafası değişmeli
Ermenistanın kafası değişmeli
Barzaniden PKKya son ihtar!
Barzaniden PKKya son ihtar!
Grup seks yapmadı öldürüldü
Grup seks yapmadı öldürüldü
Türk halkından özür dileriz
Türk halkından özür dileriz
Kilisede telefonda seks yaptı
Kilisede telefonda seks yaptı
Şehidin kanı yerde kalmadı
Şehidin kanı yerde kalmadı
İngiliz basını dalgasını geçti
İngiliz basını dalgasını geçti
Bu köyde çocuk doğmuyor
Bu köyde çocuk doğmuyor
Askerler vatan haini mi?
Askerler vatan haini mi?
İş Bankasından faiz indirimi
İş Bankasından faiz indirimi